Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pracy z mieszalnikami
- Narzędzie należy trzymać oburącz za przewidziane uchwyty. Utrata kontroli nad elektronarzędziem może spowodować obrażenia ciała.
- Należy zapewnić odpowiednią wentylację podczas mieszania materiałów palnych, aby nie dopuścić do powstania atmosfery niebezpiecznej. Opary powstające podczas pracy mogą być wdychane lub ulec zapłonowi z powodu iskier wytwarzanych przez elektronarzędzie.
- Nie wolno mieszać żywności.Elektronarzędzia ani osprzęt do nich nie są przeznaczone do przetwarzania żywności.
- Należy upewnić się, że pojemnik do mieszania znajduje się w stabilnej i bezpiecznej pozycji. Niewłaściwie zabezpieczony pojemnik może się niespodziewanie przemieścić.
- Należy przestrzegać instrukcji i ostrzeżeń dotyczących mieszanego materiału.Mieszany materiał może być szkodliwy dla zdrowia.
- Podczas mieszania nie wolno wkładać do pojemnika do mieszania rąk ani innych obiektów.Kontakt z mieszadłem może spowodować poważne obrażenia ciała.
- Narzędzie należy uruchamiać i wyłączać jedynie w pojemniku do mieszania. Mieszadło może wygiąć się lub obracać w niekontrolowany sposób.
- Nie wolno obrabiać materiałów wybuchowych (np. zawierających łatwopalne rozpuszczalniki). Podczas pracy elektronarzędziem wytwarzają się iskry, które mogą spowodować zapłon wydzielających się oparów.
- Należy stosować się do zaleceń i wskazówek bezpieczeństwa zamieszczonych w Karcie charakterystyki mieszanego materiału. Mieszany materiał może być niebezpieczny dla zdrowia.
- Nie wolno używać elektronarzędzia zamocowanego w stojaku. Elektronarzędzie nie jest przeznaczone do zastosowań stacjonarnych.
- W razie uszkodzenia akumulatora lub stosowania go niezgodnie z przeznaczeniem może dojść do wystąpienia oparów. Akumulator może się zapalić lub wybuchnąć. Należy zadbać o dopływ świeżego powietrza, a w przypadku wystąpienia dolegliwości skontaktować się z lekarzem. Opary mogą podrażnić drogi oddechowe.
- Nie modyfikować ani nie otwierać akumulatora. Istnieje niebezpieczeństwo zwarcia.
- Ostre przedmioty, takie jak gwoździe lub śrubokręt, a także działanie sił zewnętrznych mogą spowodować uszkodzenie akumulatora. Może wówczas dojść do zwarcia wewnętrznego akumulatora i do jego przepalenia, eksplozji lub przegrzania.
- Akumulator należy stosować wyłącznie w urządzeniach producenta. Tylko w ten sposób można ochronić akumulator przed niebezpiecznym dla niego przeciążeniem.
Akumulator należy chronić przed wysokimi temperaturami, np. przed stałym nasłonecznieniem, przed ogniem, zanieczyszczeniami, wodą i wilgocią. Istnieje zagrożenie zwarcia i wybuchu. |