Norādījumi darbam
Ar dziļuma ierobežotāja (17) palīdzību var iestatīt vēlamo urbšanas dziļumu X.
- Nospiediet dziļuma ierobežotāja atbrīvošanas taustiņu (15) un iebīdiet dziļuma ierobežotāju papildrokturī (16).
Dziļuma ierobežotāja (17) rievojumam jābūt vērstam augšup. - Līdz galam iebīdiet SDS-plus darbinstrumentu SDS-plus turētājaptverē (2). Ja SDS-plus darbinstruments turētājaptverē kustas, tas var novest pie nepareizas urbšanas dziļuma iestatīšanas.
- Pavelciet dziļuma ierobežotāju uz priekšu tik daudz, lai attālums starp urbja smaili un dziļuma ierobežotāja galu atbilstu vēlamajam urbšanas dziļumam X.
- Ja darbinstruments iestrēgst urbumā, instrumenta darbvārpstas piedziņa tiek automātiski pārtraukta. Šādā situācijā var rasties ievērojams pretspēks, tāpēc darba laikā stingri turiet elektroinstrumentu ar abām rokām, nodrošinot zem kājām stabilu pamatu.
- Ja darbinstruments iestrēgst, izslēdziet elektroinstrumentu un izbrīvējiet iestrēgušo darbinstrumentu. Mēģinot ieslēgt elektroinstrumentu, kurā iestiprinātais urbšanas darbinstruments ir iestrēdzis, veidojas liels reaktīvais griezes moments.
Ātrās izslēgšanās funkcija jeb KickBack Control nodrošina labāku kontroli pār elektroinstrumentu un tādējādi – labāku lietotāja aizsardzību, ja salīdzina ar elektroinstrumentiem bez KickBack Control funkcijas. Ja elektroinstruments pēkšņi, neparedzēti pagriežas ap urbja asi, tas tiek izslēgts.
- Lai atkārtoti ieslēgtu, atlaidiet ieslēdzēju/izslēdzēju (10) un nospiediet to atkārtoti.
Nostrādājot ātrās izslēgšanās funkcijai, uz elektroinstrumenta sāk mirgot apgaismojošā LED diode (14).
- Kontaktējiet darbinstrumentu ar uzgriezni vai skrūvi tikai laikā, kad elektroinstruments ir izslēgts. Rotējošs darbinstruments var noslīdēt no skrūves galvas.
Izmantojot skrūvgrieža uzgaļus, nepieciešams universālais turētājs (22) ar SDS-plus stiprinājuma kātu (papildpiederums).
- Notīriet kāta iestiprināmo daļu un pārklājiet to ar nelielu smērvielas daudzumu.
- Nedaudz pagrozot, ievirziet universālā turētāja kātu darbinstrumenta turētājaptverē, līdz tas tur automātiski fiksējas.
- Pārbaudiet fiksēšanos, nedaudz pavelkot universālo turētāju ārā no turētājaptveres.
- Ievietojiet universālajā turētājā skrūvgrieža uzgali. Izvēlieties tikai tādus skrūvgrieža uzgaļus, kas ir piemēroti ieskrūvējamo skrūvju galvām.
- Lai izņemtu universālo turētāju, pabīdiet fiksējošo uzmavu (4) uz aizmuguri un izvelciet universālo turētāju (22) no darbinstrumenta turētājaptveres.
Norāde: lai aizsargātu elektroinstrumentu pret kritieniem, jāizmanto sistēmas svaram atbilstoša kritienu novēršanas aizsardzības sistēma (24). Maksimālais kirtienu novēršanas aizsardzības sistēmas garums ir 1,8 metri. Obligāti ņemiet vērā zonu, kur ierīci drīkst piestiprināt (23) pie elektroinstrumenta.
Izmantojiet pie enkurgalda piestiprinātu siksnas cilpu vai kritienu novēršanas aizsardzības sistēmu ar trieciena amortizētāju kā kritienu novēršanas aizsardzības sistēmu.
Piestiprinot kritienu novēršanas aizsardzības sistēmu, (24) obligāti ievērojiet tās lietošanas instrukciju.
- Obligāti piestipriniet otru kritienu novēršanas aizsardzības sistēmas pusi pie stabilas konstrukcijas (ēkas vai sastatnes), bet nekādā gadījumā nepiestipriniet to pie lietotāja.
Kritienu novēršanas aizsardzības sistēmai ir brīvi jākustās, un tai jābūt piestiprinātai tikai pie fiksēta enkurpunkta (25) un zonas, (23) kurā to drīkst piestiprināt pie elektroinstrumenta.
Izvēlieties fiksēto enkurpunktu (25) tā, lai kritiena gadījumā elektroinstruments brīvi kristu kritienu novēršanas aizsardzības ierīcē, neaizķerot vai neapdraudot lietotāju.
Nekādā gadījumā nelietojiet kritienu novēršanas aizsardzības sistēmu pie elektroinstrumenta, kad tam ir uzstādīta putekļu nosūkšanas sistēma GDE 18V-12.