Frēzēšanas dziļuma iestatīšana

Aptuvenai frēzēšanas dziļuma iestatīšanai (skatīt attēlu D un E) rīkojieties, kā aprakstīts tālāk:

  • Uzlieciet elektroinstrumentu ar iestiprinātu frēzi uz apstrādājamā priekšmeta virsmas.
  • Ar rokturi (25) noregulējiet precīzās iestatīšanas ceļu pa vidu. Grieziet rokturi (25), līdz atzīmes (19) sakrīt, kā parādīts attēlā. Pēc tam pagrieziet skalu (24) uz 0.
  • Noregulējiet pakāpjveida atduri (9) zemākajā pakāpē; pakāpjveida atdure jūtami nofiksējas.
  • Atskrūvējiet skrūvi (15) pie dziļuma ierobežotāja (14), lai dziļuma ierobežotājs (14) brīvi kustētos.
  • Paspiediet atbloķēšanas sviru (23) uz aizmuguri un tad lēni pārvietojiet virsfrēzi lejup, līdz frēze (5) pieskaras sagataves virsmai. Atkal atlaidiet atbloķēšanas sviru (23), lai nofiksētu šo pozīciju.
  • Pārvietojiet frēzēšanas dziļuma ierobežotāja atdurstieni (14) lejup, līdz tas skar pakāpjveida atduri (9).
    GOF 1250 LCE: ieslēdziet digitālo dziļuma indikatoru pie ieslēdzēja/izslēdzēja (18). Nospiediet taustiņu (16) dziļuma ierobežotāja (14) nullpunkta iestatīšanai.
    GOF 1250 CE: pārvietojiet pārbīdāmo marķieri (27) pret iedaļu 0 uz frēzēšanas dziļuma skalas (26).
  • Pārvietojiet dziļuma ierobežotāju (14) vēlamajā frēzēšanas dziļumā, un tad stingri pievelciet skrūvi (15) uz dziļuma ierobežotāja (14).
    GOF 1250 CE: sekojiet, lai pārbīdāmais marķieris (27) vairs netiktu pārvietots.
  • Spiediet atbloķēšanas sviru (23) un pārvietojiet virsfrēzi augstākajā pozīcijā.

Ja frēzēšanas dziļums ir liels, frēzēšanas operāciju ieteicams sadalīt un veikt vairākās kārtās, katrā no tām izceļot daļu materiāla. Ar pakāpjveida atdures (9) palīdzību frēzēšanas operāciju var ērti sadalīt vairākās pakāpēs. Pagrieziet frēzēšanas dziļuma ierobežotāja pakāpjveida atduri stāvoklī, kas atbilst viszemākajam atdures līmenim, un iestādiet vēlamo frēzēšanas dziļumu. Tad veiciet frēzēšanu vairākās kārtās, pirmajām kārtām izmantojot augstākos pakāpjveida atdures līmeņus. Attālumu starp pakāpēm var mainīt, griežot regulēšanas skrūves (10).

Frēzēšanas dziļuma iestatījumu var precizēt pēc iegūtajiem kontrolfrēzējuma rezultātiem, griežot rokturi (25); griežot rokturi pulksteņa rādītāju kustības virzienā, frēzēšanas dziļums palielinās, bet, griežot rokturi pretēji pulksteņa rādītāju kustības virzienam, frēzēšanas dziļums samazinās. Skala (24) paredzēta orientācijai. Viens roktura apgrieziens atbilst frēzēšanas dziļuma izmaiņai par 2,0 mm, bet viena iedaļa uz skalas (24) augšējās malas atbilst dziļuma izmaiņai par 0,1 mm. Maksimālā frēzēšanas dziļuma izmaiņa, ko var panākt ar roktura palīdzību, ir ±8 mm.

Piemērs: Vēlamajam frēzēšanas dziļumam jābūt 10,0 mm, bet kontrolfrēzējums rāda, ka tā patiesā vērtība ir 9,6 mm.

  • Pagrieziet skalu (24) pret iedaļu 0.
  • Pagrieziet rokturi (25) pulksteņa rādītāju kustības virzienā par 0,4 mm/4 iedaļām (starpība starp nominālo un faktisko frēzēšanas dziļuma vērtību).
  • Pārbaudiet frēzēšanas dziļuma iestatīšanas pareizību, atkārtoti veicot kontrolfrēzējumu.

GOF 1250 CE: pēc frēzēšanas dziļuma iestādīšanas vairs neizmainiet pārbīdāmā marķiera (27) stāvokli uz dziļuma ierobežotāja (14), jo tad aktuālo frēzēšanas dziļumu vienmēr var nolasīt uz skalas (26).

GOF 1250 LCE: aktuālais frēzēšanas dziļums tiek parādīts displejā (21).