Ekspluatācijas sākšana

GOF 1250 LCE: pēc elektrotīkla sprieguma pievadīšanas pastāvīgi iedegas apgaismojošais gredzens (3), kas nodrošina apstrādājamā priekšmeta virsmas apgaismošanu.

Ielieciet bateriju skatīt Baterijas nomaiņa (GOF 1250 LCE) (skatīt attēlu M). Dažiem izpildījumiem baterija jau ir ievietota. Lai aktivizētu bateriju, noņemiet no tās izolējošo sloksnīti.

Nospiežot taustiņu (17), izvēlieties vajadzīgo mērvienību.

Ar griešanās ātruma regulēšanas pirkstratu (28) var iestatīt vēlamo griešanās ātrumu, kas iespējams arī elektroinstrumenta darbības laikā.

1–2

Neliels griešanās ātrums

3–4

Vidējs griešanās ātrums

5–6

Liels griešanās ātrums

Šajā tabulā sniegtās vērtības ir orientējošas. Vēlamais griešanās ātrums ir atkarīgs no apstrādājamā materiāla īpašībām un apstrādes apstākļiem, un to var noteikt praktisku mēģinājumu ceļā.

Materiāls

Frēzes diametrs [mm]

Pirkstrata stā‌vok‌lis

Ciets koks (skābardis)

4–10
12–20
22–40

5–6
3–4
1–2

Mīksts koks (priede)

4–10
12–20
22–40

5–6
3–6
1–3

Skaidu plāksnes

4–10
12–20
22–40

3–6
2–4
1–3

Plastmasa

4–15
16–40

2–3
1–2

Alumīnijā

4–15
16–40

1–2
1

Pēc ilgākas darbības ar nelielu griešanās ātrumu elektroinstruments ir aptuveni 3 minūtes jā‌at‌dzesē, darbinot to brīvgaitā ar maksimālo griešanās ātrumu.

Pirms ieslēgšanas noregulējiet frēzēšanas dziļumu.

Lai ieslēgtu elektroinstrumentu, nospiediet ieslēdzēju/izslēdzēju (29) un turiet to nospiestu.

Lai nostiprinātu ieslēgtā stāvoklī nospiesto ieslēdzēju/izslēdzēju (29), nospiediet ieslēdzēja/izslēdzēja fiksēšanas taustiņu (2).

Lai elektroinstrumentu izslēgtu, atlaidiet ieslēdzēju/izslēdzēju (29) vai arī, ja tas ir nostiprināts, nospiežot ieslēdzēja/izslēdzēja fiksēšanas taustiņu (2), īslaicīgi nospiediet un atlaidiet ieslēdzēju/izslēdzēju (29).

Elektroniskais gaitas stabilizators uztur gandrīz nemainīgu darbvārpstas griešanās ātrumu, slo‌dzei mainoties no brīvgaitas līdz maksimālajai vērtībai, kas ļauj stabilizēt apstrādes režīmu.

Instrumenta ieskrējiena laikā tā griezes mo‌ments tiek elektroniski ierobežots, šādi pa‌lie‌li‌not dzinēja kalpošanas laiku.

Aizsardzība pret pārslodzi novērš nepieļaujami lielu strāvas patēriņu, kas rodas stipras pārslodzes gadījumā. Tas var izraisīt dzinēja griešanās ātruma un atdodamās jaudas samazināšanos, bet īpaši stipras noslodzes gadījumā arī dzinēja pilnīgu apstāšanos.

Pēc elektroinstrumenta noslodzes samazināšanās tā dzinēja gaita nekavējoties atjaunojas un griešanās ātrums pieaug līdz izvēlētajai darba vērtībai.

Aizsardzība pret atkārtotu ieslēgšanos novērš elektroinstrumenta nekontrolētu ieslēgšanos, atjaunojoties sprieguma padevei pēc elektrobarošanas pārtraukuma.

Lai atsāktu darbu, pārvietojiet ieslēdzēju/izslēdzēju (29) izslēgtā stāvoklī un atkārtoti ieslēdziet elektroinstrumentu.

Atbloķēšanas sviras (23) atgriešanās sākotnējā stāvoklī notiek automātiski pēc tās atlaišanas. Lai nodrošinātu lielu noturspēku, atbloķēšanas svira (23) jāpavelk atpakaļ līdz galam. Vajadzības gadījumā noturspēku var regulēt. Šim nolūkam ievietojiet sešstūra stieņatslēgu (4 mm) roktura atvērumā. Lai palielinātu sviras noturspēku, grieziet sešstūra stieņatslēgu pulksteņa rādītāju kustības virzienā, bet, lai to samazinātu, grieziet sešstūra stieņatslēgu pretēji pulksteņa rādītāju kustības virzienam.