Paruošimas naudoti

GOF 1250 LCE: įjungus elektros energijos tiekimą iš tinklo, nuolat šviečia žiedas (3), skirtas ruošinio paviršiui apšviesti.

Įdėkite bateriją žr. Baterijos keitimas (GOF 1250 LCE) (žr. M pav.). Kai kuriuose modeliuose baterijos jau būna įdėtos. Nuo baterijų nuimkite plombas, kad jas suaktyvintumėte.

Mygtuku (17) nustatykite pageidaujamus matavimo vienetus.

Sūkių skaičiaus nustatymo reguliatoriaus ratuku (28) reikiamą sūkių skaičių galite nustatyti net ir įrankiui veikiant.

1–2

Mažas sūkių skaičius

3–4

Vidutinis sūkių skaičius

5–6

Didelis sūkių skaičius

Lentelėje pateiktos vertės yra orientacinės. Reikiamas sūkių skaičius priklauso nuo ruošinio medžiagos ir darbo sąlygų; jį nustatyti galima praktiniais bandymais.

Medžiaga

Frezavimo įrankio skersmuo [mm]

Reguliavimo ­ratuko padėtis

Kietmedis (bukas)

4–10
12–20
22–40

5–6
3–4
1–2

Minkštasis medis (pušis)

4–10
12–20
22–40

5–6
3–6
1–3

Medienos drožlių plokštės

4–10
12–20
22–40

3–6
2–4
1–3

Plastikai

4–15
16–40

2–3
1–2

Aliuminis

4–15
16–40

1–2
1

Po ilgesnio naudojimo mažu sūkių skaičiumi, kad elektrinis įrankis atvėstų, apie 3 minutes leiskite jam veikti tuščiąja eiga didžiausiu sūkių skaičiumi.

Prieš įjungdami nustatykite frezavimo gylį.

Norėdami įjungti elektrinį įrankį, paspauskite įjungimo-išjungimo jungiklį (29) ir laikykite jį paspaustą.

Norėdami užfiksuoti paspaustą įjungimo-išjungimo jungiklį (29), paspauskite fiksatorių (2).

Norėdami elektrinį įrankį išjungti, atleiskite įjungimo-išjungimo jungiklį (29), o jei jis užfiksuotas fiksatoriumi (2), trumpai paspauskite įjungimo-išjungimo jungiklį (29) ir tada jį atleiskite.

Elektroninis sūkių skaičiaus stabilizatorius palaiko beveik pastovų nustatytą sūkių skaičių tiek veikiant įrankiui tuščiąja eiga, tiek su apkrova, ir užtikrina tolygų darbo našumą.

Elektroninis švelnaus paleidimo įtaisas riboja sukimo momentą įjungimo metu ir pailgina variklio eksploatavimo laiką.

Apsauga nuo per didelės apkrovos saugo nuo neleistinai didelio srovės naudojimo, esant itin didelėms apkrovoms. Dėl to gali sumažėti variklio sūkių skaičius ir atiduodamoji galia, o ekstremaliu atveju – net sustoti variklis.

Panaikinus apkrovą, variklis nedelsiant vėl pradeda veikti darbiniu sūkių skaičiumi ar atitinkamai vėl įsijungia.

Jei dirbant nutraukiamas srovės tiekimas, apsauga nuo pakartotinio įjungimo neleidžia elektriniam įrankiui nekontroliuotai įsijungti.

Norėdami įrankį pakartotinai įjungti, įjungimo-išjungimo jungiklį (29) nustatykite į išjungimo padėtį ir elektrinį įrankį vėl įjunkite.

Atleista atblokavimo svirtelė (23) automatiškai grįžta į pradinę padėtį. Kad laikančioji jėga būtų didesnė, atblokavimo svirtelę (23) reikia patraukti atgal iki atramos. Laikančiąją jėgą, jei reikia, galima pareguliuoti. Tuo tikslu į rankenos angą įstatykite šešiabriaunį raktą (4 mm). Norėdami laikančiąją jėgą padidinti, sukite šešiabriaunį raktą pagal laikrodžio rodyklę, norėdami sumažinti – prieš laikrodžio rodyklę.