Указания за работа
С дълбочинния ограничител (17) може предварително да се настрои желаната дълбочина на пробиване X.
- Натиснете бутона за дълбочинния ограничител (15) и поставете ограничителя в гнездото в спомагателната ръкохватка (16).
Награпената повърхност на дълбочинния ограничител (17) трябва да е обърната надолу. - Вкарайте работния инструмент с опашка SDS plus до упор в гнездото за работен инструмент SDS plus (2). В противен случай поради подвижността на работния инструмент SDS plus е възможно дълбочината на пробиване да бъде настроена неправилно.
- Издърпайте дълбочинния ограничител толкова, че разстоянието по направление на оста между върха на свредлото и на дълбочинния ограничител да е равно на желаната дълбочина на пробивания отвор X.
- Ако работният инструмент се заклини, задвижването към вала на електроинструмента се прекъсва. Поради възникващите при това сили на реакцията дръжте електроинструмента винаги здраво с двете ръце и заемайте стабилно положение на тялото.
- Ако работният инструмент се заклини, изключете електроинструмента и освободете работния инструмент. При включване с блокиран работен инструмент възникват големи реакционни моменти.
Системата за бързо изключване (KickBack Control) осигурява по-добър контрол над електроинструмента и така повишава сигурността на оператора в сравнение с електроинструменти без KickBack Control. При внезапно и непредвидено завъртане на електроинструмента около оста на свредлото електроинструментът се изключва автоматично.
- За повторно включване отпуснете пусковия прекъсвач (10) и отново го натиснете.
Режимът на бързо зареждане се указва чрез мигане на работната лампа (14) на електроинструмента.
- Поставяйте електроинструмента на главата на винта/гайката само когато е изключен. Въртящият се работен инструмент може да се изметне.
За използване на винтовертни битове се нуждаете от универсален държач (22) с опашка SDS plus.
- Почистете края на опашката и го смажете леко.
- Вкарайте универсалното гнездо в патронника със завъртане, докато бъде захванато автоматично.
- Уверете се, че гнездото е захванато правилно, като опитате да го издърпате.
- Поставете винтовертен бит в универсалното гнездо. Използвайте само битове, подходящи за главите на винтовете.
- За демонтиране на универсалното гнездо (4) преместете застопоряващата втулка назад и извадете гнездото (22) от патронника.
Указание: За обезопасяване на електроинструмента срещу падане трябва да се използва подходящо за системното тегло средство за обезопасяване срещу падане (24). Максимално допустимата дължина на средството за обезопасяване срещу падане възлиза на 1,8 m. Непременно съблюдавайте допустимия диапазон на закрепване (23) върху електроинструмента.
Използвайте като средство за обезопасяване срещу падане за предпочитане закрепен с глух възел клуп или средство за обезопасяване срещу падане с амортисьор.
При закрепване на средството за обезопасяване срещу падане (24) непременно използвайте неговото ръководство за обслужване.
- Закрепвайте насрещната страна на средството за обезопасяване срещу падане задължително за стабилна структура (напр. сграда или скеле) и никога за самия потребител.
Средството за обезопасяване срещу падане трябва да е свободно достъпно и може да се закрепва само върху фиксирана анкерна точка (25) и в допустимата област на закрепване (23) върху електроинструмента.
Изберете фиксираната анкерна точка (25) така, че електроинструментът в случай на падане да може свободно да падне в обезопасяването за падане без да се омотае около потребителя или да го застраши.
Никога не използвайте средството за обезопасяване срещу падане върху електроинструмента с монтирано прахоизсмукване GDE 12.