Saugos nuorodos dirbantiems su siurbliais
Perskaitykite visas šias saugos nuorodas ir reikalavimus. Nesilaikant saugos nuorodų ir reikalavimų gali trenkti elektros smūgis, kilti gaisras, galima smarkiai susižaloti ir sužaloti kitus asmenis.
Išsaugokite šias saugos nuorodas ir reikalavimus, kad ir ateityje galėtumėte jais pasinaudoti.
- Šis siurblys nėra skirtas, kad juo naudotųsi vaikai ar asmenys su fizinėmis, jutiminėmis ir dvasinėmis negaliomis arba asmenys, kuriems trūksta patirties arba žinių. Priešingu atveju įrankis gali būti valdomas netinkamai ir kyla sužeidimų pavojus.
- Prižiūrėkite vaikus. Taip bus užtikrinta, kad vaikai su siurbliu nežaistų.
- Laikykitės medžiagoms, kurias reikia susiurbti, keliamų saugos reikalavimų.
Niekada nesiurbkite medžiagų, kurių sudėtyje yra asbesto. Asbestas yra vėžį sukelianti medžiaga.
Siurblį naudokite tik tada, jei gavote pakankamai informacijos apie siurblio naudojimą, apie medžiagas, kurias reikia susiurbti, ir kaip jas saugiai pašalinti. Rūpestingai instruktavus, sumažėja netinkamo naudojimo ir sužalojimų tikimybė.
Siurblys yra skirtas sausoms medžiagoms siurbti, o naudojant specialias priemones – taip pat ir skysčiams siurbti. Patekęs skystis didina elektros smūgio riziką.
- Nesiurbkite siurbliu degių ar sprogių skysčių, pavyzdžiui, benzino, alyvos, alkoholio, tirpiklių. Nesiurbkite karštų, degančių ar sprogių dulkių. Nenaudokite siurblio sprogioje aplinkoje. Dulkės, garai ar skysčiai gali užsidegti ir sprogti.
Kištukinį lizdą naudokite tik pagal eksploatavimo instrukcijoje nurodytą paskirtį.
Jei iš siurblio pradeda tekėti putų ar vandens, siurblį nedelsdami išjunkite ir ištuštinkite rezervuarą. Priešingu atveju siurblys gali būti pažeistas.
- DĖMESIO! Siurblį leidžiama laikyti tik patalpose.
- DĖMESIO! Reguliariai valykite skysčiams skirtus pripildymo lygio jutiklius ir tikrinkite, ar jie nepažeisti. Priešingu atveju gali būti pažeistas jų veikimas.
- Jei su siurbliu neišvengiamai reikia dirbti drėgnoje aplinkoje, naudokite nuotėkio srovės saugiklį. Dirbant su nuotėkio srovės saugikliu sumažėja elektros smūgio pavojus.
- Prieš kiekvieną naudojimą patikrinkite siurblį, laidą ir laido kištuką. Nenaudokite siurblio, jei aptikote pažeidimų. Patys neatidarykite siurblio, jį remontuoti leidžiama tik kvalifikuotiems specialistams, o remontuojant turi būti naudojamos tik originalios atsarginės dalys. Pažeisti siurbliai, laidai ir kištukai padidina elektros smūgio pavojų.
- Nepervažiuokite per kabelį ir jo nesuspauskite. Netraukite už laido, norėdami iš kištukinio lizdo ištraukti kištuką arba patraukti siurblį. Pažeisti laidai padidina elektros smūgio riziką.
- Prieš pradėdami siurblio techninės priežiūros, valymo ar reguliavimo darbus, keisdami papildomą įrangą arba norėdami siurblį sandėliuoti, iš kištukinio lizdo ištraukite kištuką. Ši atsargumo priemonė apsaugos jus nuo netikėto siurblio įsijungimo.
- Pasirūpinkite geru vėdinimu darbo vietoje.
- Siurblį leidžiama remontuoti tik kvalifikuotam specialistui, o remontuojant turi būti naudojamos tik originalios atsarginės dalys. Taip galima garantuoti, jog siurblys išliks saugus naudoti.
- Jei siurblys buvo naudojamas vietose, kuriose yra pavojingų medžiagų, prieš išnešdami siurblį iš pavojingos zonos išsiurbkite, nuvalykite arba užsandarinkite jo išorę. Visos siurblio dalys laikomos užkrėstos, todėl tinkamomis priemonėmis turite užtikrinti, kad pavojingos medžiagos nepasklistų.
Siurblyje yra sveikatai kenksmingų dulkių. Ištuštinimo ir techninės priežiūros darbus, o tai pat dulkių surinkimo rezervuaro išėmimo darbus leidžiama atlikti tik kvalifikuotiems specialistams. Būtina naudoti specialią apsauginę įrangą. Nenaudokite siurblio, jei yra ne visos filtravimo sistemos dalys arba jei jos nėra rūpestingai įstatytos. Priešingu atveju pakenksite savo sveikatai.
- Prieš pradėdami naudoti patikrinkite, ar siurbimo žarna yra nepriekaištingos būklės. Tikrindami, siurbimo žarną palikite primontuotą prie siurblio, kad netikėtai neišeitų dulkių. Priešingu atveju, galite įkvėpti dulkių.
- Ant siurblio nesėdėkite. Priešingu atveju siurblį galite pažeisti.
- Atsargiai elkitės su maitinimo laidu ir siurbimo žarna. Priešingu atveju galite sužaloti kitus asmenis.
- Neplaukite siurblio tiesiai į jį nukreipta vandens srove. Į siurblio viršutinę dalį patekęs vanduo padidina elektros smūgio riziką.
- Prijunkite siurblį prie tinkamai įžeminto maitinimo tinklo. Kištukinis lizdas ir ilginamasis laidas turi būti su tinkamu apsauginiu laidu.
- Ant dulkių siurblio esančio kištuko nenaudokite siurbdami skysčius ir drėgnoje aplinkoje. Dėl kontakto su vandeniu iškyla trumpojo jungimo arba elektros smūgio pavojus.