Uvedenie do prevádzky
- Venujte pozornosť napätiu elektrickej siete! Napätie zdroja elektrického prúdu sa musí zhodovať s údajmi na typovom štítku elektrického náradia.
Nastavovacím kolieskom predvoľby frekvencie kmitov (1) môžete nastaviť potrebnú frekvenciu kmitov aj počas prevádzky.
1–2 | nízka frekvencia kmitov |
3–4 | stredná frekvencia kmitov |
5–6 | vysoká frekvencia kmitov |
Potrebná hodnota frekvencie vibrácií závisí od materiálu a pracovných podmienok a dá sa zistiť praktickou skúškou.
Konštantná elektronika udržiava frekvenciu kmitov pri voľnobehu a pri zaťažení na približne rovnakej úrovni, a tým zabezpečuje rovnomerný pracovný výkon náradia.
Po dlhšie trvajúcej práci s malou frekvenciou kmitov nechajte ručné elektrické náradie približne 3 minúty bežať na voľnobeh s maximálnou frekvenciou kmitov.
K dispozícii sú dva režimy prevádzky s rozličným úberovým výkonom. Pre hrubý výbrus posuňte prepínač druhov prevádzky (14) dopredu a pre jemný výbrus posuňte prepínač druhov prevádzky (14) dozadu tak, aby počuteľne zapadol.
- Počas brúsenia nemeňte druh prevádzky! Hrozí riziko poranenia.
Druh prevádzky hrubé brúsenie (nútené unášanie)
Tento druh prevádzky sa odporúča na opracovanie veľmi drsných, odolných povrchov a na abrazívne leštenie. Núteným unášaním brúsneho taniera sa dosiahne rovnomerný excentrický a rotačný pohyb.
Druh prevádzky jemné brúsenie (voľný beh)
Tento režim prevádzky sa používa na opracovanie citlivých povrchov ako aj na jemné leštenie. Pomocou voľnobehu brúsneho taniera sa dosiahne rotačný pohyb závislý od prítlaku so stálym excentrickým pohybom. Variovaním rôzneho prítlaku môžete úberový výkon okrem toho ešte naviac aj regulovať.