Üzembe helyezés
- Ügyeljen a helyes hálózati feszültségre! Az áramforrás feszültségének meg kell egyeznie az elektromos kéziszerszám típustábláján található adatokkal.
A (1) rezgésszám előválasztó szabályozókerékkel a szükséges rezgésszámot üzem közben is elő lehet választani.
1–2 | alacsony rezgésszám |
3–4 | közepes rezgésszám |
5–6 | magas rezgésszám |
A szükséges rezgésszám a megmunkálásra kerülő anyagtól és a munkafeltételektől függ és gyakorlati próbával lehet meghatározni.
A konstanselektronika a rezgésszámot üresjáratban és terhelés alatt gyakorlatilag állandó értéken tartja és garantálja az egyenletes munkateljesítményt.
Ha hosszabb ideig alacsony rezgésszámmal dolgozott, akkor az elektromos kéziszerszámot a lehűtéshez kb. 3 percig maximális rezgésszámmal üresjáratban járassa.
Két különböző lemunkálási teljesítményű üzemmód áll rendelkezésre. A durva csiszoláshoz tolja előre a (14) üzemmód előválasztó kapcsolót, a finom csiszoláshoz pedig tolja hátra a (14) üzemmód előválasztó kapcsolót, amíg az hallhatóan bepattan a reteszelési helyzetbe.
- Csiszolás közben ne állítsa át az üzemmódot! Különben sérülésveszély áll fenn.
Durva csiszolási üzemmód (kényszermozgás)
Ezt a nagy lemunkálási teljesítményű üzemmódot célszerű durva, nem érzékeny felületek megmunkálására valamint csiszolásos polírozásra használni. A csiszoló tányér kényszermozgása következtében a az excenteres és a forgó mozgás egyenletes marad.
Finom csiszolási üzemmód (szabadonfutó)
Ezt az üzemmódot érzékeny felületek megmunkálására valamint finom polírozásra célszerű használni. A csiszoló tányér szabdonfutása következtében egyenletes excentrikus mozgás mellet egy a berendezésre gyakorolt nyomástól függő forgó mozgás jön létre. A berendezésre gyakorolt nyomás variálásával így a csiszolási lemunkálási teljesítmény még külön is szabályozható.