Puštanje u rad
- Pridržavajte se mrežnog napona! Napon izvora struje mora se podudarati s podacima na tipskoj pločici električnog alata.
Kotačićem za prethodno biranje broja oscilacija (1) možete i tijekom rada prethodno odabrati potreban broj oscilacija.
1–2 | manji broj oscilacija |
3–4 | srednji broj oscilacija |
5–6 | veliki broj oscilacija |
Potreban broj oscilacija ovisi o materijalu i radnim uvjetima te se može odrediti praktičnim pokusom.
Konstantna elektronika održava broj oscilacija u praznom hodu i pri opterećenju gotovo konstantnim i time jamči jednolični radni učinak.
Nakon duljeg rada s manjim brojem oscilacija, električni alat trebate ostaviti da u svrhu hlađenja radi cca. 3 minute pri maks. broju oscilacija u praznom hodu.
Na raspolaganju su dva načina rada s različitim učinkom skidanja materijala. Za grubo brušenje pomaknite prekidač za biranje načina rada (14) prema naprijed, a za fino brušenje pomaknite prekidač za biranje načina rada (14) prema natrag sve dok se čujno ne uglavi.
- Ne mijenjajte način rada tijekom brušenja! Postoji opasnost od ozljede.
Način rada grubo brušenje (prinudni zahvat)
Ovaj način rada s velikim učinkom skidanja materijala preporučuje se za obradu jako hrapavih, neosjetljivih površina kao i za grubo poliranje. Zahvaljujući prinudnom zahvatu brusnog tanjura postiže se nepromijenjeno ekscentarsko i rotirajuće gibanje.
Način rada fino brušenje (slobodan hod)
Ovaj način rada preporučuje se za obradu osjetljivih površina kao i za fino poliranje. Zahvaljujući slobodnom hodu brusnog tanjura postiže se rotirajuće gibanje ovisno o pritisku, uz nepromijenjeno ekscentarsko gibanje. Promjenom pritiska možete dodatno dozirati skidanje materijala brušenjem.