Монтиране на защитно съоръжение

Указание: След счупване на абразивен диск по време на работа или при повреждане на приспособленията за захващане на електроинструмента или на предпазния кожух електроинструментът трябва да бъде изпратен за ремонт в оторизиран сервиз за електроинструменти на Bosch, за адреси вж. раздел "Сервизна служба и консултация за приложения".

Поставете предпазния кожух (11) на захващащото стъпало на електроинструмента така, че кодиращите гърбици да съвпаднат с каналите на стъпалото. При това натиснете и задръжте освобождаващия лост (1).
Притиснете предпазния кожух (11) към шийката на електроинструмента, докато борта на предпазния кожух допре до фланеца на електроинструмента и завъртете предпазния кожух, докато чуете отчетливо прещракване.
Регулирайте позицията на предпазния кожух (11) съобразно конкретните работни условия. За целта натиснете освобождаващия лост (1) нагоре и завъртете предпазния кожух (11) в желаната позиция.

  • Винаги настройвайте предпазния кожух (11) така, че и двете гърбици на освобождаващия лост (1) да влизат в предвидените за целта отвори на предпазния кожух (11).
  • Настройте предпазния кожух (11) така, че да се предотвратява летенето на искри по посока на опреатора.
  • По посока на въртене на принадлежността прдпазният кожух (11) може да се върти само при натискане на освобождаващия лост (1)! В противен случай електроинструментът не бива в никакъв случай да бъде ползван и трябва да бъде изпратен в сервиз за ремонт.

Указание: Кодиращите гърбици на предпазния кожух (11) гарантират, че на електроинструмента могат да бъдат монтирани само подходящи предпазни кожуси.

За шлайфане без прах на бои, лакове и пластмасови в комбинация с дискове от твърд метал (15) можете да използвате прахоуловителния кожух (10). Прахоуловителният кожух (10) не е подходящ за обработката на метал.

Към прахоуловителния кожух (10) може да бъде включена подходяща прахосмукачка Bosch. Пъхнете за целта шланга на прахосмукачката с изсмуквателния адаптер в предвидения накрайник на прахоуловителния кожух.

  • Използвайте за рязане винаги предпазния кожух за рязане (12) или предпазния кожух за шлайфане (11) заедно с капака за рязане (13).
  • При рязане в камък винаги осигурявайте достатъчно мощна аспирационна система.

Предпазният кожух за рязане (12) се монтира като предпазния кожух за шлайфане (11).

Капак за рязане от метал

Монтирайте капака за рязане (13) от метал върху предпазния кожух за шлайфане (11) (вж. фиг. A): Завъртете назад скобата (➊). Пъхнете капака (13) върху предпазния кожух за шлайфане (11) (➋). Натиснете скобата здраво върху предпазния кожух (11) (➌).
За демонтаж (вж. фиг. B) натиснете главата в скобата (➊) и я завъртете назад (➋). Изтеглете капака (13) от предпазния кожух (11) (➌).

Капак за рязане от пластмаса

Пъхнете капака за рязане (13) от пластмаса върху предпазния кожух за шлайфане (11) (вж. фиг. C). Капакът (13) се фиксира отчетливо и видимо върху предпазния кожух (11).
За демонтаж (вж. фиг. D) отключете капака (13) върху предпазния кожух (11) (➊) отляво или отдясно и изтеглете капака (➋).

Прахоизсмукващият кожух за рязане с водеща шейна (32) се монтира като предпазния кожух за шлифоване (11).

  • Монтирайте за работа с гумен подложен диск (24) или с чашковидна телена четка/конусна четка/диамантена боркорона винаги защитата за ръце (23).

Закрепете защитата за ръце (23) със спомагателната ръкохватка (8)/(9).

Завийте спомагателната ръкохватка (8)/(9) в зависимост от начина на работа вдясно или вляво на редукторната глава.

  • Използвайте Вашия електроинструмент само със спомагателна ръкохватка (8)/(9).
  • Не използвайте електроинструмента, ако спомагателната ръкохватка (8)/(9) е повредена. Не извършвайте промени по спомагателната ръкохватка (8)/(9).

Вибропоглъщащата спомагателна ръкохватка (9) позволява работа с намалени вибрации и съответно по-удобна и сигурна работа.