Вказівки з техніки безпеки для магнітних свердлильних машин
- При виконанні робіт, при яких приладдя може зачепити заховану електропроводку або власний шнур живлення, тримайте інструмент за ізольовані поверхні. Зачеплення приладдям проводки, що знаходиться під напругою, може призвести до зарядження металевих частин електроінструмента та до ураження електричним струмом.
- Прикріплюючи електроінструмент до заготовки, переконайтеся, що страхувальна стрічка здатна тримати та знерухомлювати електроінструмент під час експлуатації. Якщо поверхня заготовки слабка або пориста, вона може пошкодитись і електроінструмент відірветься від заготовки.
- Перед свердлінням крізь стіни або стелі забезпечте безпеку людей і робочої зони з іншого боку. Коронка може вийти крізь отвір або керн може випасти з іншого боку.
- Бачок для охолоджувальної рідини не можна використовувати у разі свердлення у вертикальних або похилих поверхнях чи над головою. Будь ласка, використовуйте пінисту охолоджувальну рідину. Слідкуйте за тим, щоб вода не потрапляла в електроінструмент. Попадання води в електроінструмент підвищує ризик ураження електричним струмом.
- Електроінструмент повинен бути закріплений. Неналежним чином закріплений електроінструмент може зміститись або перекинутися, що може призвести до травм.
- Не носіть рукавички. Рукавички можуть заплутатися у деталях, що обертаються, або у стружці, що призведе до травм.
- Не підставляйте руки у зону свердлення, коли електроінструмент працює. Контакт з деталями, які обертаються, або стружкою може призвести до травм.
- Прослідкуйте за тим, щоб приладдя оберталося до того, як його подаватимуть у заготовку. У іншому разі приладдя може заклинитись у заготовці, через що заготовка рухатиметься несподіваною траєкторією і спричинить травми.
- Якщо приладдя заклинилося, припиніть здійснювати тиск згори донизу і вимкніть електроінструмент. З’ясуйте та усуньте причину заклинення. Заклинення може призвести до руху заготовки несподіваною траєкторією та травм.
- Уникайте утворення довгої стружки, для чого треба регулярно переривати спрямоване донизу прискування. Гостра металева стружка заважає і може спричиняти тілесні ушкодження.
- Ніколи не прибирайте стружку із зони свердлення, коли електроінструмент працює. Для прибирання стружки відведіть приладдя від заготовки, вимкніть електроінструмент і зачекайте, поки приладдя не зупиниться. Для прибирання стружки використовуйте приладдя, як-от щітку або гак. Контакт з деталями, які обертаються, або стружкою може призвести до травм.
- Допустима кількість обертів приладдя повинна як мінімум відповідати максимальній кількості обертів, що зазначена на електроінструменті. Приладдя, що обертається швидше дозволеного, може зламатися і розлетітися.
- Для знаходження захованих в стіні труб або електропроводки користуйтеся придатними приладами або зверніться в місцеве підприємство електро-, газо- і водопостачання. Зачеплення електропроводки може призводити до пожежі та ураження електричним струмом. Зачеплення газової труби може призводити до вибуху. Зачеплення водопроводної труби може завдати шкоду матеріальним цінностям або призвести до ураження електричним струмом.
- Ніколи не працюйте з електроінструментом без доданого автомата захисного вимкнення (PRCD).
- Кожного разу перед початком роботи перевіряйте справність пристрою захисного вимкнення. Пошкоджений пристрій захисного вимкнення потрібно відремонтувати або поміняти в сервісній майстерні Bosch.
- Зважайте на те, щоб люди, що працюють у робочій зоні, і власне інструмент не мали контакту з водою, що виходить.
- Вдягайте взуття, що не ковзається. Так Ви можете уникнути поранень, які можуть виникнути внаслідок ковзання на гладких поверхнях.
- Ніколи не відходьте від робочого інструмента, поки він повністю не зупиниться. Робочий інструмент, що ще рухається по інерції, може спричинити тілесні ушкодження.
- Не допускайте потрапляння шнура живлення в робочу зону. Пошкоджений або закручений кабель збільшує ризик ураження електричним струмом.
- Не перевантажуйте електроінструмент і не використовуйте його в якості драбини або риштування. У разі перевантаження електроінструмента або вилізанні на нього можливе зміщення центру ваги угору і перевертання електроінструмента.
- Дозволяється підключати електроінструмент лише до електромереж із захисним проводом і достатніми характеристиками.
- Перш, ніж настроювати електроінструмент або міняти приладдя, витягуйте штепсель з розетки та/або виймайте акумуляторну батарею. Ненавмисне вмикання електроінструментів часто призводить до нещасних випадків.
- При роботах над головою працюйте зі свердлильною станиною завжди удвох.
- Закріплюйте електроінструмент у разі робіт на вертикальній або пологій поверхні та у разі робіт над головою страхувальною стрічкою. При зникненні напруги і при занадто сильному навантаженні магнітна сила не зберігається. Електроінструмент може впасти і спричинити нещасний випадок.
- Небезпека падіння внаслідок раптового розгойдування електроінструмента. При роботах на риштуванні електроінструмент може раптово розгойдатися під час запуску або при зникненні струму в мережі. Закріплюйте електроінструмент доданою страхувальною стрічкою. Підстрахуйте себе від падіння за допомогою паска безпеки.
- Поверхня має бути гладкою і чистою. Вирівнюйте грубі нерівності, напр., бризки від сварки, витирайте іржу, забруднення та жирні плями. Магнітна сила має місце лише на відповідних поверхнях.
Не встановлюйте магніт поблизу імплантантів і інших медичних апаратів, напр., кардіостимуляторів і інсулінових помп. Магніт створює поле, що може негативно впливати на функціональну здатність імплантантів і інсулінових помп. |
- Тримайте електроінструмент на відстані від магнітних носіїв даних і приладів, чутливих до магнітних полів. Магніт своєю дією може призвести до необоротної втрати даних.
- Закріпіть електроінструмент на твердій та рівній горизонтальній поверхні. Якщо електроінструмент совається або хитається, його неможливо рівномірно та впевнено вести.
- Тримайте робочу поверхню, включаючи заготовку, в чистоті. Свердлильна стружка та предмети з гострими краями можуть призвести до травм. Суміші матеріалів особливо небезпечні. Пил легких металів може займатися або вибухати.
- Після роботи не торкайтеся робочого інструмента, доки він не охолоне. Робочий інструмент під час роботи дуже нагрівається.
- Не торкайтеся до висвердленої сердцевини, яка автоматично виштовхується напрямним стрижнем після закінчення робочої операції. Висвердлена сердцевина може бути дуже гарячою.
- Регулярно перевіряйте кабель та у разі його пошкодження віддайте електроінструмент в ремонт в авторизовану сервісну майстерню Bosch. Міняйте пошкоджені подовжувачі. Це забезпечить безпечність приладу на довгий час.
- Надійно зберігайте електроінструмент, коли він не використовується. Місце для зберігання повинно бути сухим та закриватися на ключ. Це запобігає пошкодженню електроприладу під час зберігання або внаслідок використання недосвідченими особами.
- Не користуйтеся електроінструментом з пошкодженим електрокабелем. Якщо під час роботи електрокабель буде пошкоджений, не торкайтеся пошкодженого електрокабелю і витягніть штепсель з розетки. Пошкоджений електрокабель збільшує небезпеку ураження електричним струмом.
- Вмикайте електроінструмент в мережу, що належним чином заземлена. В розетці і в подовжувачі має бути справний захисний провід.
- Магнітна сила залежить від товщини заготовки. Найкраще тримання досягається на маловуглецевій сталі товщиною не менше 20 мм. У разі свердлення у сталі меншої товщини необхідно додатково підкладати сталеву пластину (не менше 100 x 200 x 20 мм) під магнітну опорну плиту. Закріпіть сталеву пластину, щоб вона не могла впасти.
- Металева стружка та інші забруднення значним чином послаблюють магнітне тримання. Завжди переконуйтеся в тому, що магнітна опорна плита є чистою.
- Запобігайте послаблення магніту. Переконайтеся, що магнітна опорна плита належним чином притягується до заготовки, і лише потім починайте свердлення.
- Не вимикайте магніт або вмикайте функцію свердлення у зворотньому напрямку перед тим, як електроінструмент зупиниться.
- Через інші електроприлади, підключені до тієї самої розетки, спричинюють нерівномірність напруги, яка може призвести до відпускання магніту. Використовуйте електроінструмент, лише коли він один підключений до розетки.
- Запобігайте використанню свердлильних коронок без охолоджувальної рідини. Завжди перевіряйте стан охолоджувальної рідини перед роботою.
- Захищайте двигун. Ніколи не дозволяйте охолоджувальній рідині, воді або іншим забрудненням потрапляти в двигун.
- Металева стружка часто є дуже гострою і гарячою. Ніколи не торкайтеся її голими руками. Виконуйте очищення магнітним збирачем стружки і гачком для стружки або іншим придатним інструментом.
- Ніколи не намагайтеся використовувати електроінструмент з неправильною або занадто низькою напругою. Перевіряйте паспортну табличку, щоб переконатися, що використовується правильна напруга і частота.
- Електроінструмент постачається з попереджувальною табличкою лазерного випромінювання (див. таблицю "Символи і їх значення").
- Ні в якому разі не знімайте за приладу і не закривайте поперджувальні таблички.
Не направляйте лазерний промінь на людей або тварин, і самі не дивіться на прямий або відображуваний лазерний промінь. Він може засліпити інших людей, спричинити нещасні випадки або пошкодити очі. |
- У разі потрапляння лазерного променя в око, навмисне заплющіть очі і відразу відверніться від променя.
- Нічого не міняйте в лазерному пристрої.
- Не дозволяйте дітям використовувати електроінструмент без нагляду. Діти можуть ненавмисне засліпити себе чи інших людей
- Якщо текст попереджувальної таблички лазерного випромінювання написаний не мовою Вашої країни, перед першим запуском в експлуатацію заклейте її наклейкою на мові Вашої країни, що входить у комплект постачання.