Ohutusnõuded akulampide kasutamisel
Lugege läbi kõik ohutussuunised ja juhised. Ohutussuuniste ja juhiste eiramine võib kaasa tuua elektrilöögi, tulekahju ja/või rasked vigastused.
Hoidke kõik ohutussuunised ja juhised edasiseks kasutamiseks hoolikalt alles.
- Lugege läbi kõik ohutusnõuded ja juhised, mis on aku või elektrilise tööriistaga kaasas, ning järgige neid.
- Olge akulamni käsitsemisel hoolikas. Akulamp tekitab suurt kuumust, mis toob kaasa suurenenud tulekahju- ja plahvatusohu.
- Akulampi ei tohi kasutada plahvatusohtlikus keskkonnas.
- Pärast akulambi automaatset väljalülitumist ärge vajutage enam lülitile (sisse/välja). Aku võib kahjustada saada. Enne akulambi uuesti sisselülitamist veenduge, et aku on laetud ja akulamp on jahtunud.
- Kasutage ainult Boschoriginaallisavarustust.
- Valgusallikat ei saa välja vahetada. Kui valgusallikas on defektne, tuleb välja vahetada akulamp tervikuna.
- Enne mis tahes tööde tegemist akulambi kallal (montaaž, hooldus jm) ning akulambi transportimisel ja hoiulepanekul eemaldage akulambist aku. Lüliti (sisse/välja) juhuslik käsitsemine toob kaasa vigastuste ohu.
- Ärge suunake valguskiirt inimeste ega loomade peale ja ärge vaadake ise valguskiire sisse ka mitte suurema vahemaa tagant.
- Ärge kasutage akulampi tänavaliikluses. Akulambi kasutamine valgustina tänavaliikluses ei ole lubatud.
- Akulambi kasutamise ajal ei tohi lambipead kinni katta. Lambipea soojeneb töö ajal ja kogunev kuumus võib põhjustada põletusi.
- Hoidke akulambid, mida ei kasutata, lastele kättesaamatus kohas. Ärge laske akulampe kasutada isikutel, kes ei ole nendega tutvunud või neid suuniseid lugenud. Asjatundmatute isikute käes on akulambid ohtlikud.
- Aku vigastamise ja ebaõige käsitsemise korral võib akust eralduda aure. Aku võib põlema süttida või plahvatada. Õhutage ruumi, halva enesetunde korral pöörduge arsti poole. Aurud võivad ärritada hingamisteid.
- Väärkasutuse või kahjustatud aku korral võib süttiv vedelik välja voolata. Vältige sellega kokkupuudet. Juhusliku kokkupuute korral loputage veega. Kui vedelik satub silma, pöörduge ka arsti poole. Väljavoolav akuvedelik võib põhjustada nahaärritusi või põletusi.
- Teravad esemed, näiteks naelad või kruvikeerajad, samuti löögid, põrutused jmt võivad akut kahjustada. Akukontaktide vahel võib tekkida lühis ja aku võib süttida, suitsema hakata, plahvatada või üle kuumeneda.
- Kasutusvälisel ajal hoidke akud eemal kirjaklambritest, müntidest, võtmetest, naeltest, kruvidest või teistest väikestest metallesemetest, mis võivad kontaktid omavahel ühendada. Akukontaktide vahel tekkiva lühise tagajärjeks võivad olla põletused või tulekahju.
- Ärge avage akut. Esineb lühise oht.
Kaitske akut kuumuse, sealhulgas pideva päikesekiirguse eest, samuti tule, mustuse, vee ja niiskuse eest. Plahvatus- ja lühiseoht. |
- Laadige akusid ainult tootja soovitatud laadimisseadmetega. Laadimisseade, mis sobib teatud tüüpi akudele, muutub tuleohtlikuks, kui seda kasutatakse teiste akudega.
- Kasutage akut ainult valmistaja toodetes. Ainult sellisel juhul on aku kaitstud ohtliku ülekoormuse eest.
Hoidke akuvalgusti eemal implantaatidest ja muudest meditsiinilistest seadmetest, nagu nt südamestimulaator või insuliinipump. Akuvalgusti magnet tekitab välja, mis võib implantaatide ja meditsiiniliste seadmete talitlust mõjutada. |
- Hoidke akulampi eemal magnetilistest andmekandjatest ja magnetiliselt tundlikest seadmetest. Magneti toimel võivad andmed pöördumatult hävida.
- Ärge kinnitage akulampi kinnitusmagneti abil pea kohale. Allakukkumisel esineb vigastuste oht.
- Kontrollige, kas kinnitusmagnet suudab akulampi pikaajaliselt hoida. Allakukkumisel esineb vigastuste oht.