Munkavégzési példák
Állítsa a mérőműszert vízszintes helyzetben egy szilárd alátétre vagy szerelje fel egy (43) háromlábú műszerállványra (tartozék).
Munkavégzés a háromlábú műszerállvánnyal: Állítsa be a kívánt magasságra a lézersugarat. Vigye át, illetve ellenőrizze a célpont magasságát.
Munkavégzés háromlábú műszerállvány nélkül: Határozza meg a (51) lézer-céltábla segítségével a magasság különbséget a lézersugár és a referencia pont magassága között. Vigye át, illetve ellenőrizze a célpontban a mért magasságkülönbséget.
Ha derékszögeket akar valahova felvinni, vagy közfalak helyzetét akarja meghatározni, akkor ehhez az (10) felső talppontot be kell állítania egy vonatkozási vonallal (például egy fallal) párhuzamos helyzetbe, vagyis attól állandó távolságra.
Állítsa ehhez fel a mérőműszert függőleges helyzetben és állítsa be úgy, hogy a felső talppont nagyjából párhuzamos legyen a vonatkozási vonallal.
A pontos elhelyezéshez mérje meg a (51) lézer-céltábla segítségével közvetlenül a mérőműszernél a felső talppont és a vonatkozási vonal közötti távolságot. Mérje meg ismét, lehetőleg nagyobb távolságra a mérőműszertől, a felső talppont és a vonatkozási vonal közötti távolságot. Állítsa úgy be a felső talppontot, hogy a lézersugár és a vonatkozási vonal közötti távolság pontosan akkora legyen, mint a mérőműszer közelében.
A (10) felső talpponthoz viszonyított derékszöget a (8) változtatható lézersugár jelzi.
Egy merőleges, illetve függőleges sík kijelzésére állítsa fel függőleges helyzetben a mérőműszert. Ha a függőleges síkot valamilyen vonatkoztatási vonalra (pl. egy fal) merőlegesen akarja beállítani, akkor állítsa be erre a vonatkoztatási vonalra a (10) felső talppontot.
A merőleges irányt a változtatható (8) lézersugár jelzi.
A merőleges lézervonalnak vagy a forgási síknak egy falon található referencia pontra való beállításához állítsa fel függleges helyzetben a mérőműszert és állítsa be durván a lézervonalat, illetve a forgási síkot a referencia pontra. A referencia pontra való pontos beállításhoz forgassa el a forgási síkot az X-tengely körül lásd A forgási sík elforgatása függőleges helyzet mellett.
Hátrányos megvilágítási feltételek esetén (világos környezet, közvetlen napsugárzás) és nagyobb távolságok mérése esetén a lézersugár helyzetének könnyebb meghatározására használja a (41) lézer vevőkészüléket. A lézer vevőkészülékkel végzett munkákhoz állítsa be a legmagasabb forgási sebességű forgó üzemet.
A szabadban mindig használja a (41) lézer vevőkészüléket.
Bizonytalan talajon végzett munkákhoz szerelje fel a mérőműszert a (43) háromlábú műszerállványra. Csak aktivált rázkódási figyelmeztetési funkcióval dolgozzon, hogy talajmozgások vagy a mérőműszer rázkódásai esetén elkerülje a hibás méréseket.
Szerelje fel a mérőműszert vízszintes helyzetben egy (43) háromlábú műszerállványra és állítsa fel a zsaluzási területen kívül a háromlábú műszerállványt. Jelölje ki a forgó üzemet.
Rögzítse a (41) lézer vevőkészüléket a tartóval egy (42) mérőlécre. Tegye a mérőlécet egy zsaluzási referencia pontra.
Állítsa úgy be a lézer vevőkészülék magasságát a mérőlécen, hogy a (8) változtatható lézersugár helyzetét a mérőműszer a középső helyzetben mutassa (lásd a lézer vevőkészülék Üzemeltetési útmutatóját).
Ezután helyezze fel a mérőlécet a lézer vevőkészüléket egymás után a zsaluzás különböző ellenőrzési pontjaira. Ügyeljen arra, hogy a lézer vevőkészülék helyzete a mérőlécen változatlan maradjon.
Korrigálja a zsaluzás magasságát, amíg a lézersugár valamennyi ellenőrzési pontban a középső helyzetben kerül kijelzésre.
Szerelje fel a mérőműszert vízszintes helyzetben egy (43) háromlábú műszerállványra. Jelölje ki a forgó üzemet.
Állítsa úgy fel a háromlábú műszerállványt a mérőműszerrel, hogy az X‑tengely egy vonalban legyen beállítva az ellenőrzésre kerülő lejtéssel.
Állítsa be az X-tengely lejtéseként a névleges lejtést lásd Dőlt helyzetű üzem vízszintes helyzet esetén.
Rögzítse a lézer vevőkészülék (41) a tartóval egy (42) mérőlécre. Állítsa fel a lejtős felület lábánál a mérőlécet.
Állítsa úgy be a lézer vevőkészülék magasságát a mérőlécen, hogy a (8) változtatható lézersugár helyzetét a mérőműszer a középső helyzetben mutassa (lásd a lézer vevőkészülék Üzemeltetési útmutatóját).
Ezután helyezze fel a mérőlécet a lézer vevőkészüléket egymás után a lejtős felület különböző ellenőrzési pontjaira. Ügyeljen arra, hogy a lézer vevőkészülék helyzete a mérőlécen változatlan maradjon.
Ha a lézersugár valamennyi ellenőrzési pontban központosan kerül kijelzésre, a felület lejtése megfelel a névleges értéknek.