Uruchamianie
Włączanie/wyłączanie
- Należy upewnić się, że możliwa jest obsługa włącznika/wyłącznika bez zdejmowania dłoni z rękojeści.
Aby włączyć oświetlenie robocze, należy przesunąć włącznik/wyłącznik (2) do przodu, tak aby na włączniku widoczny był symbol . Oświetlenie robocze polepsza warunki oświetleniowe bezpośrednio na stanowisku pracy.
- Nie należy patrzeć bezpośrednio na strumień światła – może to spowodować oślepienie.
Aby włączyć elektronarzędzie, należy przesunąć włącznik/wyłącznik (2) jeszcze dalej do przodu, tak aby na włączniku widoczny był symbol „I”.
Aby wyłączyć elektronarzędzie i oświetlenie robocze, należy przesunąć włącznik/wyłącznik (2) do tyłu, tak aby na włączniku widoczny był symbol „0”.
Wskazówka: Jeżeli elektronarzędzie wyłączy się automatycznie z powodu rozładowania lub przegrzania akumulatora, należy je wyłączyć, naciskając włącznik/wyłącznik (2).
Przed ponownym włączeniem elektronarzędzia należy naładować akumulator lub odczekać, aż akumulator się ochłodzi. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia akumulatora.
Wstępny wybór prędkości oscylacyjnej
Za pomocą pokrętła wstępnego wyboru prędkości oscylacyjnej (6) można ustawić prędkość oscylacyjną także podczas pracy.
Wymagana prędkość oscylacyjna zależna jest od materiału oraz warunków pracy i można ją ustalić metodą prób praktycznych.
Stopień „6” prędkości oscylacyjnej jest zalecany do cięcia drewna. Stopień „4” prędkości oscylacyjnej jest zalecany do szlifowania oraz cięcia tworzyw sztucznych i metalu.
Uwaga: Należy przestrzegać zaleceń dotyczących maksymalnej prędkości oscylacyjnej, podanych na narzędziach roboczych lub na opakowaniu narzędzi roboczych. Podczas pracy z osprzętem szlifierskim, takim jak narzędzia robocze do szlifowania i narzędzia robocze z nasypem należy ustawić prędkość oscylacyjną maksymalnie na stopień „4”. Zbyt wysoka prędkość oscylacyjna przyspiesza zużycie narzędzi roboczych i może prowadzić do wcześniejszej awarii narzędzi roboczych.