Pracovné pokyny
Pomocou hĺbkového dorazu (17) je možné stanoviť želanú hĺbku vŕtania X.
- Stlačte tlačidlo pre nastavenie hĺbkového dorazu (15) a nastavte hĺbkový doraz v prídavnej rukoväti (16).
Ryhovanie na hĺbkovom doraze (17) musí smerovať nadol. - Pracovný nástroj so stopkou SDS-plus zasuňte až na doraz do upínacej hlavy SDS-plus (2). Pohyblivosť nástroja SDS-plus môže inak viesť k nesprávnemu nastaveniu hĺbky vŕtania.
- Hĺbkový doraz vytiahnite tak, aby vzdialenosť medzi špičkou vrtáka a špičkou hĺbkového dorazu zodpovedala želanej hĺbke vŕtania X.
- Keď sa pracovný nástroj sprieči alebo zablokuje, pohon vŕtacieho vretena sa preruší. Z dôvodu vznikajúcich síl držte elektrické náradie vždy obidvomi rukami a zaujmite stabilný postoj.
- Keď sa elektrické náradie zablokuje, okamžite ho vypnite a uvoľnite pracovný nástroj. Pri zapnutí so zablokovaným vŕtacím nástrojom vznikajú veľmi intenzívne reakčné momenty.
Rýchle vypnutie (KickBack Control) poskytuje lepšiu kontrolu nad elektrickým náradím, čím zvyšuje ochranu používateľa v porovnaní s iným elektrickým náradím bez funkcie KickBack Control. Pri náhlej a nepredvídateľnej rotácii elektrického náradia okolo osi vŕtania sa elektrické náradie vypne.
- Na opätovné uvedenie do prevádzky uvoľnite vypínač (10) a znova ho stlačte.
Rýchle vypnutie je indikované blikaním pracovného svetla (14) na elektrickom náradí.
- Na skrutku/maticu prikladajte ručné elektrické náradie iba vo vypnutom stave. Otáčajúce sa pracovné nástroje by sa mohli zošmyknúť.
Na používanie skrutkovacích hrotov potrebujete univerzálny držiak (22) s upínacou stopkou SDS-plus (príslušenstvo).
- Vyčistite zasúvací koniec stopky a jemne ho potrite tukom.
- Za súčasného otáčania zasúvajte univerzálny držiak skrutkovacích hrotov do upínacej hlavy tak, aby sa samočinne zaistil.
- Skontrolujte zaistenie potiahnutím za univerzálny držiak skrutkovacích hrotov.
- Do univerzálneho držiaka skrutkovacích hrotov vložte skrutkovací hrot. Na skrutkovanie vždy používajte len také skrutkovacie hroty, ktoré sa hodia k hlave skrutky.
- Na vybratie univerzálneho držiaka posuňte zaisťovaciu objímku (4) dozadu a vyberte univerzálny držiak (22) z upínacej hlavy.
Upozornenie: Na zaistenie elektrického náradia proti pádu je nutné použiť zaisťovaciu pomôcku proti pádu (24), ktorá je vhodná pre hmotnosť systému. Maximálna povolená dĺžka zaisťovacej pomôcky proti pádu je 1,8 m. Bezpodmienečne dodržujte povolenú upevňovaciu oblasť (23) na elektrickom náradí.
Ako zaisťovaciu pomôcku proti pádu používajte prednostne plochú slučku upevnenú kotvovým uzlom alebo zaisťovaciu pomôcku proti pádu s tlmičom pádu.
Pri upevňovaní zaisťovacej pomôcky proti pádu (24) bezpodmienečne dodržujte jej návod na použitie.
- Protiľahlú stranu zaisťovacej pomôcky proti pádu bezpodmienečne upevnite o stabilnú konštrukciu (napr. budova alebo lešenie) a nikdy nie o samotného používateľa.
Zaisťovacia pomôcka proti pádu musí byť voľne pohyblivá a smie sa upevňovať výlučne na pevný uväzovací bod (25) a v povolenej upevňovacej oblasti (23) na elektrickom náradí.
Pevný uväzovací bod (25) vyberte tak, aby elektrické náradie mohlo v prípade pádu voľne spadnúť do zaisťovacej pomôcky bez toho, aby sa pritom ovinulo okolo používateľa alebo aby ho ohrozilo.
Nikdy nepoužívajte zaisťovaciu pomôcku proti pádu na elektrickom náradí s namontovaným odsávaním prachu GDE 12.