Wskazówki dotyczące pracy

Podczas pracy jedną dłonią należy trzymać rękojeść (1), a drugą dłonią rękojeść dodatkową (15).

Frezować, wymuszając równomierny posuw.

Pionowy znacznik środka (11) na przykładnicy kątowej i przykładnicy i przykładnicy o regulowanej wysokości wskazuje środek frezowania (prostopadle do frezu tarczowego). Maksymalna szerokość frezowania jest wskazywana przez oba znaczniki (10) na przykładnicy o regulowanej wysokości (9).

Przy pozycjonowaniu na wysokość pomocny jest poziomy znacznik środka (6) na podstawie, który wskazuje środek frezu tarczowego w poziomie.

Strzałka (13) na obudowie elektronarzędzia wskazuje kierunek obrotów frezu tarczowego.

Przykłady poniższych typów złączy są przedstawione na stronach graficznych:

  • Złącza kątowe: z zastosowaniem przykładnicy kątowej, zob. rys. C, z zastosowaniem przykładnicy o regulowanej wysokości, zob. rys. D
  • Złącza skośne: z zastosowaniem przykładnicy kątowej, zob. rys. E, z zastosowaniem przykładnicy o regulowanej wysokości, zob. rys. F
  • Złącza wzdłużne i poprzeczne: z zastosowaniem przykładnicy kątowej, zob. rys. G, z zastosowaniem przykładnicy o regulowanej wysokości, zob. rys. H
  • Złącza ramowe: zob. rys. I
  • Złącza typu T: zob. rys. J

Aby uzyskać solidne połączenie, należy użyć największych możliwych lamelek (łączników płaskich). Bosch oferuje odpowiednie lamelki w programie osprzętu (zob. strona z osprzętem na końcu instrukcji obsługi).

Do frezowania elementów o grubości poniżej 16 mm należy założyć nasadzaną płytkę (17) na przykładnicę kątową (18). Gwarantuje to, że rowek nie będzie znajdował się zbyt blisko wierzchniej części obrabianego elementu. Podczas obliczania poziomej pozycji frezowania należy uwzględnić grubość nasadzanej płytki.

Należy użyć nasadzanej płytki (17) także w przypadku złączy ukośnych wykonywanych z zastosowaniem cienkich elementów, aby rowek nie był zbyt głęboki.

Podczas frezowania węższych elementów należy w miarę możliwości używać przykładnicy o regulowanej wysokości (9). Należy zwrócić uwagę, aby znajdujące się na niej znaczniki maksymalnej szerokości frezowania (10) leżały w obrębie obrabianego elementu.