Biztonsági figyelmeztetések lapostiplimarókhoz
- A daraboló korongok névleges sebességének legalább el kell érnie a kéziszerszámon megadott sebességet .A névleges sebességüknél gyorsabban forgó daraboló korongok szétrepülhetnek és sérüléseket okozhatnak.
- Mindig használja a védőbúrát .A védőbúra védelmet nyújt a kezelő számára az eltört daraboló korong darabjai és a daraboló korong akaratlan megérintése ellen.
- Mindig a megfelelő méretű tárcsamarót használja, hozzáillő befogófurattal. Ha a tárcsamaró nem illik a maró rögzítőalkatrészeihez, nem megfelelő a körfutása, ami a készülék feletti uralom elvesztéséhez vezethet.
- Az elektromos kéziszerszámot csak bekapcsolt állapotban vezesse rá a megmunkálásra kerülő munkadarabra. Ellenkező esetben fennáll egy visszarúgás veszélye, ha a betétszerszám beékelődik a munkadarabba.
- Ne nyúljon bele a kezével a marási területre és ne érintse meg a marófejet. A másik kezével a pótfogantyút tartsa. Ha mindkét kezével a marót tartja, azokat a maró nem sértheti meg.
- Ne marjon fémtárgyak, szögek és csavarok felett. A marófej megrongálódhat és ez nagyobb rezgésekhez vezethet.
- A rejtett vezetékek felkutatásához használjon arra alkalmas fémkereső készüléket, vagy kérje ki a helyi energiaellátó vállalat tanácsát. Ha egy elektromos vezetéket a berendezéssel megérint, az tűzhöz és áramütéshez vezethet. Egy gázvezeték megrongálása robbanást eredményezhet. Ha egy vízvezetéket szakít meg, anyagi károk keletkeznek.
- Na használjon tompa, vagy megrongálódott marófejet.A tompa vagy megrongálódott marófejek magasabb súrlódást eredményeznek, beékelődhetnek és kiegyensúlyozatlansághoz vezetnek.
- A munka során mindig mindkét kezével tartsa az elektromos kéziszerszámot és gondoskodjon arról, hogy szilárd, biztos alapon álljon. Az elektromos kéziszerszámot két kézzel biztosabban lehet vezetni.
- A megmunkálásra kerülő munkadarabot megfelelően rögzítse. Egy befogó szerkezettel vagy satuval rögzített munkadarab biztonságosabban van rögzítve, mintha csak a kezével tartaná.
- Várja meg, amíg az elektromos kéziszerszám teljesen leáll, mielőtt letenné. A betétszerszám beékelődhet, és a kezelő elvesztheti az uralmát az elektromos kéziszerszám felett.
- Mindig használja az elektromos kéziszerszámmal szállított pótfogantyút. Ha elveszti az uralmát a berendezés felett, az sérülésekhez vezethet.
- Csak az ezen üzemeltetési útmutatóban felsorolt betétszerszámokat használja. Ne használjon darabolótárcsákat és körfűrészlapokat.
- Üzembe helyezés előtt ellenőrizze a tárcsamaró helyes rögzítését.
- A tengelyreteszelő gombot csak álló elektromos kéziszerszám mellett szabad megnyomni. Ellenkező esetben az elektromos kéziszerszám megrongálódhat.
- Az elektromos kéziszerszámot csak felszerelt csúszásgátlóval használja. Ez biztosítja a precíz munkát az elektromos kéziszerszámmal.
- Az akkumulátorok megrongálódása vagy szakszerűtlen kezelése esetén abból gőzök léphetnek ki. Az akkumulátor kigyulladhat vagy felrobbanhat. Azonnal juttasson friss levegőt a helyiségbe, és ha panaszai vannak, keressen fel egy orvost. A gőzök ingerelhetik a légutakat.
- Ne módosítsa és nyissa fel az akkumulátort. Ekkor fennáll a rövidzárlat veszélye.
- Az akkumulátort hegyes tárgyak, például tűk vagy csavarhúzók, vagy külső erőbehatások megrongálhatják. Belső rövidzárlat léphet fel és az akkumulátor kigyulladhat, füstöt bocsáthat ki, felrobbanhat, vagy túlhevülhet.
- Az akkumulátort csak a gyártó termékeiben használja. Az akkumulátort csak így lehet megvédeni a veszélyes túlterheléstől.
Óvja meg az elektromos kéziszerszámot a forróságtól, például a tartós napsugárzástól, a tűztől, a szennyezésektől, a víztől és a nedvességtől. Robbanásveszély és rövidzárlat veszélye áll fenn. |