Munkavégzésre vonatkozó tudnivalók
- A munka során mindig mindkét kezével tartsa az elektromos kéziszerszámot és gondoskodjon arról, hogy szilárd, biztos alapon álljon. Az elektromos kéziszerszámot két kézzel biztosabban lehet vezetni.
- Ne nyúljon bele a kezével a marási területre és ne érintse meg a marótárcsát.
Munkavégzés közben egyik kezével fogja a markolatot (1), másik kezével a kiegészítő fogantyút (15).
- Az elektromos kéziszerszámot csak bekapcsolt állapotban vezesse rá a megmunkálásra kerülő munkadarabra. Ellenkező esetben fennáll egy visszarúgás veszélye, ha a betétszerszám beékelődik a munkadarabba.
A marási műveletet egyenletes előtolással hajtsa végre.
A függőleges középjelölés (11) a szögállító és a magasságban állítható ütközőn a marás közepét jelzi (a marótárcsára függőlegesen). A marás maximális szélességét a két jelölés mutatja (10) az állítható magasságú ütközőn (9).
A magasság pozicionálásakor segít a vízszintes középjelölés (6) a talplemezen, amely a marótárcsa vízszintes középvonalát mutatja.
Az elektromos kéziszerszám házán a nyíl (13) a marótárcsa forgásának irányát jelzi.
Az alábbi kötési módokra példákat a grafikák oldalán talál:
- Sarokkötések: a szögütközővel: lásd C. ábra, az állítható magasságú ütközővel: lásd D. ábra
- Ferdeszögű kötések: a szögütközővel: lásd E. ábra, az állítható magasságú ütközővel: lásd F. ábra
- Hossz- és kereszttoldások: a szögütközővel: lásd G. ábra, az állítható magasságú ütközővel: lásd H. ábra
- Keretkötések: lásd I. ábra
- T-kötések: lásd J. ábra
16 mm-nél vékonyabb munkadarabok marásához helyezze fel a feltűzhető lemezt (17) a szögállító ütközőre (18). Ezzel biztosítható, hogy a horony ne legyen túl közel a munkadarab felső oldalához. A vízszintes marási pozíció kiszámításakor vegye figyelembe a feltűzhető lemez vastagságát is.
A feltűzhető lemezt (17) használja a ferdeszögű kötések készítésekor is vékony munkadaraboknál, hogy a horony ne lehessen túlságosan mély.