Указания за работа
- По време на работа дръжте електроинструмента здраво с двете ръце и заемайте стабилно положение на тялото. С двете ръце електроинструментът се води по-сигурно.
- Не бъркайте с ръце в зоната на фрезоване и в дисковия фрезер.
Дръжте при работа ръкохватката (1) с една ръка, а с другата дръжте спомагателната ръкохватка (15).
- Допирайте електроинструмента до обработвания детайл, след като предварително сте го включили. В противен случай съществува опасност от възникване на откат, ако режещият лист се заклини в обработвания детайл.
Изпълнете фрезоването с постоянно подаване.
Вертикалната средна маркировка (11) върху ъгловата и височинната опора показва средата на фрезоването (отвесно на дисковия фрезер). Максималната ширина на фрезоването се показва от двете маркировки (10) върху регулируемата по височина опора (9).
При позиционирането по височина помага хоризонталната средна маркировка (6) върху основната плоча, която показва хоризонталната среда на дисковия фрезер.
Върху корпуса на електроинструмента стрелката (13) показва посоката на въртене на дисковия фрезер.
Примери за следните видове свързвания ще откриете на страниците с графики:
- Ъглови свързвания: с ъгловa опора вж. фиг/ C, с регулируема по височина опора вж. фиг. D
- Свързвания под наклон: с ъгловa опора вж. фиг. E, с регулируема по височина опора вж. фиг. F
- Надлъжни и напречни свързвания: с ъгловa опора вж. фиг. G, с регулируема по височина опора вж. фиг. H
- Рамкови свързвания: вж. фиг. I
- Свързвания на средна стена: вж. фиг. J
Пъхнете за фрезоване на обработвани детайли с дебелина под 16 mm щекерната пластина (17) върху ъгловата опора (18). Така се гарантира, че каналът няма да е твърде близо до повърхността на детайла. При изчисляването на хоризонталната позиция на фрезоване имайте предвид дебелината на щекерната пластина.
Използвайте щекерната пластина (17) и при свързвания под наклон върху тънки обработвани детайли, за да не е твърде дълбок каналът.