Norādījumi darbam

Ar pagriežamo turētāju (18) mērinstrumentu var pagriezt par 200° ap centrālo svērteņa punktu, kas ir pastāvīgi redzams. Tas dod iespēju izlīdzināt lāzera staru veidotās līnijas, nemainot mērinstrumenta stāvokli.

Ar precīzās iestatīšanas skrūvi (19) var precīzi noregulēt stateniskā lāzera stara stāvokli attiecībā pret atskaites punktiem.

Novietojiet mērinstrumentu ar vadotnes gropi (7) uz vadotnes sliedes (17) uz pagriežamā turētāja (18), un līdz galam uzbīdiet mērinstrumentu uz platformas.
Lai atvienotu mērinstrumentu, novelciet to no pagriežamā turētāja, pārvietojot virzienā, kas ir pretējs iepriekš izmantotajam.

Pagriežamā turētāja nostiprināšanas iespējas:

  • novietošana uz līdzenas, līmeniskas virsmas,
  • nostiprināšana, pieskrūvējot uz stateniskas virsmas,
  • ar magnētiem (20) uz metāliskām virsmām,
  • uz metāla griestu līstēm, izmantojot turētāju stiprināšanai pie griestiem (21).
  • Nelieciet pirkstus uz magnētiskā pagriežamā turētāja aizmugures, kad piestiprināt pagriežamo turētāju pie virsmas. Magnētu stiprā pievilkšanas spēka dēļ var iespiest pirkstus.

Pirms mērinstrumenta ieslēgšanas aptuveni izlīdziniet turētāju (18).

Lāzera mērķplāksne (24) ļauj uzlabot lāzera staru redzamību nelabvēlīgos darba apstākļos un lielā attālumā.

Lāzera mērķplāksnes (24) atstarojošā puse uzlabo lāzera staru līniju redzamību, bet caur tās caurspīdīgo pusi šīs līnijas ir redzamas arī no aizmugures.

Statīvs ir ierīce ar regulējamu augstumu, kas paredzēta mēr‌instrumenta stabilai nostiprināšanai. Novietojiet mērinstrumentu uz statīva tā, lai tā vītne (6) atrastos pret statīva (27) vai tirdzniecībā pieejama fotostatīva 1/4" stiprinājuma skrūvi. Stingri pieskrūvējiet mērinstrumentu ar statīva stiprinājuma skrūvi.

Pirms mērinstrumenta ieslēgšanas aptuveni izlī‌dzi‌niet statīvu.

Ar universālā turētāja (22) palīdzību mērinstrumentu var nostiprināt, piemēram, uz stateniskām virsmām, vai magnētiskiem materiāliem. Universālais turētājs var tikt izmantots arī kā uz zemes novietojams statīvs, atvieglojot mērinstrumenta nostiprināšanu vēlamajā augstumā.

  • Nelieciet pirkstus uz magnētiskā pagriežamā turētāja aizmugures, kad piestiprināt pagriežamo turētāju pie virsmas. Magnētu stiprā pievilkšanas spēka dēļ var iespiest pirkstus.

Pirms mērinstrumenta ieslēgšanas aptuveni izlīdziniet universālo turētāju (22).

Ar turētāja (23) palīdzību mērinstrumentu var piestiprināt pie vertikālām virsmām vai magnetizējamiem materiāliem. Kopā ar turētāju stiprināšanai pie griestiem (21) iespējams regulēt arī mērinstrumenta augstumu.

  • Nelieciet pirkstus uz magnētiskā pagriežamā turētāja aizmugures, kad piestiprināt pagriežamo turētāju pie virsmas. Magnētu stiprā pievilkšanas spēka dēļ var iespiest pirkstus.

Pirms mērinstrumenta ieslēgšanas aptuveni izlīdziniet turētāju (23).

Lai atvieglotu lāzera līniju atklāšanu, strādājot neizdevīgos apgaismojuma apstākļos (spožs apkārtējais apgaismojums, darbs tiešos saules staros) vai lielā attālumā, lietojiet lāzera starojuma uztvērēju (26).

Visi darba režīmi piemēroti darbam ar lāzera uztvērēju (26).

Lāzera skatbrillēm piemīt īpašība aizturēt apkār‌tējo gaismu, tāpēc lāzera stars acīm liekas spilgtāks.

  • Nelietojiet lāzera skatbrilles (piederums) kā aizsargbrilles. Lāzera skatbrilles ir paredzētas lāzera stara redzamības uzlabošanai, taču tās nespēj pasargāt acis no lāzera starojuma.
  • Nelietojiet lāzera skatbrilles (piederums) kā saules brilles vai kā brilles, vadot satiksmes līdzekli. Lāzera skatbrilles nenodrošina pilnvērtīgu aizsardzību no ultravioletā starojuma un pasliktina krāsu izšķiršanas spēju.

Mērinstrumenta lietošanas piemēri ir sniegti grafiskajās lappusēs.