Norādījumi darbam
- Pirms jebkādu darbu veikšanas pie elektroinstrumenta (piem. apkope, instrumentu maiņa utt.) izņemiet akumulatoru no elektroinstrumenta. Ja nejauši nospiež ieslēdzēju/izslēdzēju, pastāv savainojumu risks.
- Elektroinstruments nav paredzēts stacionārai izmantošanai. To nedrīkst, piemēram, iestiprināt skrūvspīlēs vai nostiprināt uz darba galda.
- Darba laikā nēsājiet aizsargcimdus. Grieztā skārda malām ir asas atskarpes, kas var radīt savainojumus.
- Ievērojiet piesardzību, rīkojoties ar skaidām, kas veidojas griešanas laikā. Šīs skaidas ir ļoti asas un var radīt savainojumus.
Kontaktējiet elektroinstrumentu ar apstrādājamo materiālu tikai laikā, kad tas darbojas. Vienmēr turiet elektroinstrumentu perpendikulāri loksnes virsmai, nenoliecot sānu virzienā.
Materiāla griešana notiek brīdī, kad cirtnis kustas lejup. Darba laikā vienmērīgi pārvietojiet elektroinstrumentu griešanas virzienā, ieturot nelielu spiedienu. Cenšoties pārvietot elektroinstrumentu pārāk ātri, samazinās darbinstrumenta kalpošanas laiks un elektroinstruments var tikt bojāts.
Elektroinstruments darbojas klusāk, ja griešanas laikā tas tiek nedaudz celts augšup. Ja cirtnis iestrēgst, izslēdziet elektroinstrumentu, nedaudz ieeļļojiet cirtni un atbrīvojiet iespiesto metāla loksni. Nelietojiet šim nolūkam pārāk lielu spēku, jo tā var tikt bojāts cirtnis un matrica.
Darbinot elektroinstrumentu paredzētajā veidā, to nevar pārslogot. Taču pie paaugstinātas slodzes, kā arī gadījumā, ja akumulatora temperatūra ir ārpus pieļaujamo vērtību diapazona robežām, elektroinstrumenta darbības ātrums samazinās vai arī tas izslēdzas. Ja elektroinstruments darbojas ar samazinātu ātrumu, tad, akumulatora temperatūrai atgriežoties pieļaujamo vērtību robežās, tas atsāk darboties ar pilnu ātrumu. Ja elektroinstruments ir automātiski atslēdzies, izslēdziet to, nogaidiet, līdz akumulators ir atdzisis, un tad no jauna ieslēdziet elektroinstrumentu.