Saugos nuorodos dirbantiems su presais
Niekada nekiškite pirštų ir kitų kūno dalių į cilindro ir presavimo galvos, įsk. tarpinę galvą ir presavimo žiedą, veikimo sritį. Dėl to gali būti suspausti ir sužaloti pirštai ar kitos kūno dalys.
- Dirbdami su elektriniu įrankiu dėvėkite apsauginius akinius. Tai apsaugos Jūsų akis nuo ištryškusio hidraulinio skysčio ir skriejančių dalių trikčių atveju.
- Dirbti su elektriniu įrankiu leidžiama tik instruktuotam kvalifikuotam personalui, ne jaunesniam kaip 16 metų. Taip sumažinsite kitų asmenų sužalojimo riziką.
- Dirbti su elektriniu įrankiu leidžiama tik vienam asmeniui. Nurodykite kitiems asmenims pasišalinti iš elektrinio įrankio pavojingos zonos. Taip sumažinsite kitų asmenų sužalojimo riziką.
- Elektrinį įrankį tik tada, jei gerai matote įrankio galvutę ir galite įsitikinti, kad jūsų galūnės nėra pavojingoje zonoje. Taip išvengsite sužalojimų.
- Dirbdami elektrinį įrankį valdykite tik rankomis. Įjungimo-išjungimo ir atstatymo mygtukas turi būti pasiekiamoje vietoje, kad avariniu atveju būtų galima jį paspausti.
- Presą leidžiama naudoti tik su įstatyta presavimo galva. Presavimo galva turi būti nepriekaištingos techninės būklės. Jokiu būdu nebandykite remontuoti pažeistų presavimo priedėlių (presavimo galvos, presavimo žiedo, žiedinės galvos ir pan.). Šalinkite visą pažeistą presavimo priedėlį. Presavimo priedėlis, kuris buvo suvirintas, šlifuotas, gręžtas ar kaip nors kitaip modifikuotas, presavimo metu gali sulūžti ir sunkiai sužaloti. Jei pakeičiamas ne visas presavimo priedėlis, gali nebeveikti kiti komponentai ir sunkiai sužaloti.
- Naudokite tik tam skirtas ir Bosch rekomenduojamas presavimo galvas ir presavimo sistemas. Naudojant netinkamas presavimo galvas ir presavimo jungiamųjų dalių derinius, jungtis gali būti netinkama.
- Įstatę presavimo galvą, patikrinkite, ar fiksatorius tvirtai įsistatęs. Taip užtikrinsite, kad presavimo galva veikimo metu netikėtai neatsilaisvintų.
- Nedelsdami nutraukite darbą, jei elektrinis įrankis yra pažeistas tiek, kad yra atviros elektros ar pavaros mechanizmo dalys. Išimkite akumuliatorių ir dėl elektrinio įrankio remonto kreipkitės į Bosch klientų aptarnavimo skyrių. Dėl netinkamo remonto naudotojui gali iškilti didelis pavojus.
- Baigę vamzdžių sistemos montavimo darbus, tinkamomis patikros priemonėmis patikrinkite sandarumą.
- Niekada nepresuokite dujų vamzdynų tinkluose, nebent šios sistemos tiekėjas aiškiai leido naudoti šį elektrinį įrankį su specialiai tam tikslui išbandytomis presavimo jungtimis.
- Laikykitės presavimo įrangos ir vamzdžių gamintojų montavimo reikalavimų.
- Elektriniu įrankiu atlikite ne daugiau kaip 4 presavimo operacijas per minutę. Taip išvengsite elektrinio įrankio perkaitimo.
- Nepresuokite dalių, kurios yra su elektros įtampa. Iškyla elektros smūgio pavojus.
- Atlikdami darbus aukščiau, tinkamai pritvirtinkite elektrinį įrankį apsaugos nuo kritimo įranga ir įsitikinkite, kad žemiau darbo zonos nėra žmonių. Atlikdami darbus virš galvos, dėvėkite galvos apsaugos priemones. Tokiu atveju, netikėtai nukritus elektriniam įrankiui išvengsite materialinės žalos ir asmenų sužalojimo.
- Dėl netinkamo remonto naudotojui gali iškilti didelis pavojus. Presą naudokite tik nepriekaištingos techninės būklės. Aptikę pažeidimą, dėl jo remonto nedelsdami kreipkitės į Bosch klientų aptarnavimo skyrių. Dėl netinkamo remonto naudotojui gali iškilti didelis pavojus.
- Techninės priežiūros ir remonto darbus leidžiama atlikti tik Bosch įgaliotų dirbtuvių specialistams. Dėl netinkamo remonto naudotojui gali iškilti didelis pavojus.
- Presavimo metu atsiradus trikdžiams, nedelsdami paspauskite atstatos mygtuką ir atleiskite įjungimo jungiklį. Atstatos mygtuką laikykite paspaustą, kol išsijungs variklis. Vožtuvas atsidaro, ir cilindras grįžta į pradinę padėtį. Ta padės jums išvengti asmenų sužalojimo ir žalos materialiajam turtui.
- Ištekėjus alyvai, elektrinį įrankį reikia grąžinti gamintojui.
- Venkite kontakto su ištekančia hidrauline alyva. Patekus ant odos, gerai nuplaukite muilu ir vandeniu. Patekus į akis, nedelsdami skalaukite dideliu kiekiu vandens ne mažiau kaip 10 minučių. Kontaktas su hidrauline alyva gali sukelti dirginimą ir alergines reakcijas.
- Nenaudokite elektrinio įrankio sprogioje aplinkoje.
- Akumuliatorių išimkite tik tada, kai elektrinis įrankis yra saugiai išjungtas.
- Neatidarykite elektrinio įrankio. Priešingu atveju nebebus užtikrinta saugi eksploatacija ir nustos galioti garantija.
- Pažeidus akumuliatorių ar netinkamai jį naudojant, gali išsiveržti garų. Akumuliatorius gali užsidegti arba sprogti. Išvėdinkite patalpą ir, jei nukentėjote, kreipkitės į gydytoją. Šie garai gali sudirginti kvėpavimo takus.
- Neatidarykite akumuliatoriaus ir nedarykite jokių jo pakeitimų. Galimas trumpojo sujungimo pavojus.
- Aštrūs daiktai, pvz., vinys ar atsuktuvai, arba išorinė jėga gali pažeisti akumuliatorių. Dėl to gali įvykti vidinis trumpasis jungimas ir akumuliatorius gali sudegti, pradėti rūkti, sprogti ar perkaisti.
- Akumuliatorių naudokite tik gamintojo gaminiuose. Tik taip apsaugosite akumuliatorių nuo pavojingos per didelės apkrovos.
Saugokite akumuliatorių nuo karščio, pvz., taip pat ir nuo ilgalaikio saulės spindulių poveikio, ugnies, nešvarumų, vandens ir drėgmės. Iškyla sprogimo ir trumpojo jungimo pavojus. |