Munkavégzési tanácsok

A csiszolásnál a lemunkálási teljesítménytés a felület minőségét lényegében a csiszolószalag kiválasztása és az előre kijelölt szalagsebesség határozza meg. Minél nagyobb a szalagsebesség, annál nagyobb a lemunkált anyagmennyiség és annál finomabb a lecsiszolt felület.

Csak kifogástalan csiszolószalaggal lehet az elektromos kéziszerszámot is kímélve jó csiszolási teljesítményt elérni.

Lehetőleg csak kismértékű nyomást gyakoroljon a berendezésre, hogy megnövelje a csiszolószalagok élettartamát. Az elektromos kéziszerszám saját súlya már elegendő egy jó csiszolási teljesítmény eléréséhez. A túl nagy nyomástól nem a lehordási teljesítmény nem növekszik, hanem csak az elektromos kéziszerszám és a csiszolószalag használódik el gyorsabban.

Az elektromos kéziszerszámot bekapcsolva tegye fel a megmunkálásra kerülő felületre. Dolgozzon mértéktartó előtolással és a csiszolást párhuzamos, egymást átfedő sávokban hajtsa végre. A szálirányban csiszoljon, a keresztirányú csiszolási nyomok zavaró csiszolási effektusokat hoznak létre.

Különösen a lakkmaradékok lecsiszolásakor előfordulhat, hogy ezek megolvadnak és a összekenik a munkadarab felületét és a csiszolószalagot. Ezért csak porelszívással dolgozzon.

Ha a csiszolószalagot egyszer már valamilyen fém megmunkálására használta, azt más anyagok megmunkálására ne használja.

Csak eredeti Bosch gyártmányú csiszoló tartozékokat használjon.

Csak felakasztva tárolja a csiszolószalagokat és ne törje meg azokat, mert másképp használhatatlanná válnak.

A csiszolókerettel (külön tartozék) nagyob fafelületek síkcsiszolásánál lehet egyenletes, jól adagolható lemunkálási teljesítményt elérni.