Поставяне/смяна на батерията
Препоръчва се за работа с измервателния уред да се ползват алкално-манганови батерии или никел-металхидрид акумулаторни батерии (особено при ниски работни температури).
С акумулаторни батерии с напрежение 1,2 V е възможно според капацитета броят на измерванията да е по-малък в сравнение с батерии с напрежение 1,5 V.
- Отворете капака на гнездото за батерии.
- Поставете обикновени или акумулаторни батерии.
При ниско състояние на зареждане на батериите на дисплея се показва запитване за активиране на режима на пестене на батерията. При активиран режим на пестене на батерията времето на работа се удължава и символът с батерия на дисплея се огражда в жълто. вж. Включване и изключване на режим за пестене на батерия
След като символът за празна батерия се появи за пръв път на дисплея, са възможни още няколко измервания.
Когато символът за празна батерия започне да мига с червена светлина, не могат да бъдат извършвани повече измервания. Заменете батериите, респ. акумулаторните батерии.
- Винаги сменяйте всички батерии, респ. акумулаторните батерии едновременно. Използвайте само батерии или акумулаторни батерии на един производител и с еднакъв капацитет.
- Внимавайте за правилната им полярност, изобразена на фигурата от вътрешната страна на гнездото за батерии.
- Когато няма да използвате измервателния уред продължително време, изваждайте батериите, респ. акумулаторните батерии. При продължително съхраняване в уреда батериите и акумулаторните батерии могат да кородират и да се саморазредят.
- Никога не складирайте измервателния урд без поставен капак на гнездото за батерии (13) или литиево-йонна акумулаторна батерия (19) (принадлежност), особено в пражна или влажна среда.