Вказівки щодо роботи

  • Ніколи не використовуйте для обдирання відрізні шліфувальні круги.

Під кутом встановлення від 30° до 40° при обдирному шліфуванні досягається найкращий результат оброблення. Поводьте електроінструментом назад і вперед, натискаючи на нього з однаковою силою. Завдяки цьому оброблювана заготовка не буде перегріватися, не змінить своєї фарби і на ній не утвориться смужок.

  • При шліфуванні за допомогою віялоподібного шліфувального круга завжди використовуйте захисний кожух для шліфування (10).

Віялоподібним шліфувальним кругом (приладдя) можна також обробляти вигнуті поверхні і профілі. Віялоподібні шліфувальні круги мають значно довший експлуатаційний ресурс, спричиняють менше шуму і мають нижчу температуру шліфування ніж традиційні шліфувальні круги.

  • Для робіт з гумовим тарілчастим шліфувальним кругом (19) завжди монтуйте захист для рук (18).

Виконувати шліфування за допомогою тарілчастого шліфувального круга можна без захисного кожуха.

Послідовність монтажу зображена на сторінці з малюнками.

  • При крацюванні за допомогою дискових щіток завжди використовуйте захисний кожух для шліфування (10). Виконувати крацювання за допомогою чашкових/конусних щіток можна без захисного кожуха.
  • Під час роботи з чашковою або конусною щіткою завжди встановлюйте захист для руки (18).
  • При перевищенні максимально допустимих розмірів дискової щітки її дріт може зачепитися за захисний кожух та відірватися.

Послідовність монтажу зображена на сторінці з малюнками.

  • Для розрізання за допомогою зв'язаного абразиву необхідно використовувати захисний кожух для розрізання (11).

При відрізанні працюйте з помірним просуванням робочого інструмента у відповідності до оброблюваного матеріалу. Не натискайте на відрізний круг, не перекошуйте його і не хитайте його.

Після вимкнення приладу не гальмуйте відрізний круг притисканням збоку.

Електроінструмент потрібно завжди використовувати проти напрямку обертання. Інакше існує небезпека неконтрольованого виривання із прорізу.

При розрізанні профілів і квадратних труб краще починати з найменьшого перерізу.

  • Для розрізання каменю необхідно забезпечити достатнє відсмоктування пилу.
  • Вдягайте пилозахисну маску.
  • Електроінструмент дозволяється використовувати лише для сухого розрізання/сухого шліфування.

Для розрізання каменю краще використовувати алмазний відрізний круг.

При використанні витяжного ковпака для розрізання з люнетним супортом (25) пилосос повинен бути допущеним для відсмоктування кам’яного пилу. Bosch пропонує придатні пилососи.

Увімкніть електроінструмент і приставте його передньою частиною напрямних салазок до оброблюваної заготовки. Просувайте електроінструмент із помірною подачею у відповідності до оброблюваного матеріалу.

При розрізанні особливо твердих матеріалів, напр., бетону з високим вмістом гальки, алмазний відрізний круг може перегріватися, що призводить до його пошкодження. Про це недвозначно свідчить вінець із іскор навколо алмазного відрізного круга.

У такому випадку припиніть розрізання та дайте алмазному відрізному кругу охолонути, давши йому протягом короткого часу попрацювати на холостому ходу при максимальній кількості обертів.

Значне зменшення продуктивності роботи і значна кількість іскор свідчать про затуплення алмазного відрізного круга. Ви можете знов нагострити його, зробивши короткі надрізи в абразивному матеріалі, напр., у силікатній цеглі.

  • Під час різання таких матеріалів, як пластик, композитні матеріали тощо, за допомогою відрізних кругів зі зв’язаним абразивом або відрізних кругів Carbide Multi Wheel завжди використовуйте захисний кожух для різання (11). При використанні витяжного ковпака з люнетним супортом (25) досягається найкраща якість видалення пилу.

  • Використовуйте лише алмазні свердлильні коронки для сухого свердління.
  • Під час роботи з алмазною свердлильною коронкою завжди встановлюйте захист для руки (18).

Не ставте алмазну свердлильну коронку паралельно до заготовки. Занурюйтесь у заготовку під нахилом та круговими рухами. Це дозволить досягти оптимального охолодження та подовжити термін служби алмазної свердлильної коронки.

Прорізи в несучих стінах підпадають під дію відповідних державних норм. Цих приписів потрібно обов’язково додержуватися. З цієї причини перед початком роботи необхідно отримати консультацію від відповідного спеціаліста зі статики, архітектора або прораба.