Поставяне/смяна на режещия диск
- Преди да извършвате каквито и да е дейности по електроинструмента (напр. техническо обслужване, смяна на работния инструмент и т. н.), когато го транспортирате или съхранявате, демонтирайте акумулаторната батерия. Съществува опасност от нараняване при задействане на пусковия прекъсвач по невнимание.
- При монтирането на циркулярния диск работете с предпазни ръкавици. При допир до циркулярния диск съществува опасност да се нараните.
- Използвайте само циркулярни дискове, които съответстват на посочените в това ръководство за експлоатация и върху електроинструмента данни и са изпитани по EN 847‑1 и обозначени по съответния начин.
- Допустимата скорост на въртене на работния инструмент трябва да е най-малкото равна на изписаната на табелката на електроинструмента максимална скорост на въртене. Работни инструменти, които се въртят с по-висока скорост от допустимата, могат да се счупят и парчета от тях да отхвърчат с висока скорост.
- В никакъв случай не използвайте абразивни дискове като работен инструмент.
Най-добре е при смяна на циркулярния диск да поставите електроинструмента легнал на челната страна на електродвигателя.
- Натиснете и задръжте бутона за застопоряване на вала (10).
- Натискайте бутона за застопоряване на вала (10) само при напълно спрял вал. В противен случай електроинструментът може да бъде повреден.
- С шестостенния ключ (31) развийте застопоряващия винт (29) като въртите в посоката ➊.
- Завъртете назад и задръжте шарнирния предпазен кожух (12).
- Демонтирайте застопоряващия фланец (28) и циркулярния диск (27) от вала на електроинструмента (25).
Най-добре е при смяна на циркулярния диск да поставите електроинструмента легнал на челната страна на електродвигателя.
- Почистете циркулярния диск (27) и всички детайли, които ще монтирате.
- Завъртете назад и задръжте шарнирния предпазен кожух (12).
- Поставете циркулярния диск (27) на центроващия фланец (26). Посоката на рязане на зъбите (означена със стрелка на циркуляра) и стрелката за посоката на въртене на шарнирно окачения предпазен кожух (12) трябва да съвпадат.
- Поставете застопоряващия фланец (28) и навийте винта (29) като го въртите в посоката ➋. Внимавайте опорният фланец (26) и застопоряващият фланец (28) да са влезли правилно в позициите си.
- Натиснете и задръжте бутона за застопоряване на вала (10).
- С шестостенния ключ (31) затегнете застопоряващия винт (29) като го въртите в посоката ➋. Моментът на затягане трябва да е 6–9 Nm; това съответства прибл. на затягане на ръка плюс ¼ оборота.