Вказівки щодо роботи
- Перед будь-якими маніпуляціями з електроприладом витягніть штепсель з розетки.
- Будьте обережні при прорізанні шліців у несучій стіні, див. розділ «Вказівки щодо статики».
- Якщо оброблювана заготовка не лежіть стабільно під власною вагою, її потрібно закріпити.
- Не навантажуйте електроінструмент настільки, щоб він зупинився.
- Після сильного навантаження дайте електроінструменту ще декілька хвилин попрацювати на холостому ходу, щоб змінний робочий інструмент міг охолонути.
- Не торкайтеся шліфувальних або відрізних кругів, поки вони не охолонуть. Круги сильно нагріваються під час роботи.
- Не використовуйте електроприлад на абразивно-відрізній станині.
Вказівка: Якщо електроінструмент не використовується, витягуйте штепсель з розетки. При увімкнутому штепселі і наявності струму в мережі електроінструмент споживає невелику кількість електроенергії також у вимкненому стані.
- Ніколи не використовуйте для обдирання відрізні шліфувальні круги.
Під кутом встановлення від 30° до 40° при обдирному шліфуванні досягається найкращий результат оброблення. Поводьте електроінструментом назад і вперед, натискаючи на нього з однаковою силою. Завдяки цьому оброблювана заготовка не буде перегріватися, не змінить своєї фарби і на ній не утвориться смужок.
- Для розрізання за допомогою зв'язаного абразиву необхідно використовувати захисний кожух для розрізання (13).
При відрізанні працюйте з помірним просуванням робочого інструмента у відповідності до оброблюваного матеріалу. Не натискайте на відрізний круг, не перекошуйте його і не хитайте його.
Після вимкнення приладу не гальмуйте відрізний круг притисканням збоку.
Електроінструмент потрібно завжди використовувати проти напрямку обертання. Інакше існує небезпека неконтрольованого виривання із прорізу. При розрізанні профілів і квадратних труб краще починати з найменшого перерізу.
- Для розрізання каменю необхідно забезпечити достатнє відсмоктування пилу.
- Вдягайте пилозахисну маску.
- Електроінструмент дозволяється використовувати лише для сухого розрізання/сухого шліфування.
Для розрізання каменю краще використовувати алмазний відрізний круг.
При використанні витяжного ковпака для розрізання з люнетним супортом (21) пилосос повинен бути допущеним для відсмоктування кам’яного пилу. Bosch пропонує придатні пилососи.
Увімкніть електроінструмент і приставте його передньою частиною напрямних салазок до оброблюваної заготовки. Просувайте електроінструмент із помірною подачею у відповідності до оброблюваного матеріалу.
При розрізанні особливо твердих матеріалів, напр., бетону з високим вмістом гальки, алмазний відрізний круг може перегріватися, що призводить до його пошкодження. Про це недвозначно свідчить вінець із іскор навколо алмазного відрізного круга.
У такому випадку припиніть розрізання та дайте алмазному відрізному кругу охолонути, давши йому протягом короткого часу попрацювати на холостому ходу при максимальній кількості обертів.
Значне зменшення продуктивності роботи і значна кількість іскор свідчать про затуплення алмазного відрізного круга. Ви можете знов нагострити його, зробивши короткі надрізи в абразивному матеріалі, напр., у силікатній цеглі.