Вказівки з техніки безпеки для алмазних дрилів
- У разі свердління, яке потребує використання води, відводьте воду від робочого місця оператора або використовуйте пристрої для збирання рідин. Такі застережні заходи забезпечують сухість робочої зони оператора і зменшують ризик ураження електричним струмом.
- При виконанні робіт, при яких приладдя може зачепити заховану електропроводку або власний шнур живлення, тримайте інструмент за ізольовані поверхні. Зачеплення приладдям проводки, що знаходиться під напругою, може призвести до зарядження металевих частин електроінструмента та до ураження електричним струмом.
- Під час свердління алмазним дрилем користуйтеся засобами захисту органів слуху. Шум може пошкодити слух.
- Якщо коронка заклинилася, припиніть притискати інструмент донизу і вимкніть інструмент. З’ясуйте та усуньте причину заклинення.
- Перед повторним увімкненням алмазного дриля у заготовці перевірте, чи здатна коронка вільно обертатись. Якщо коронка заклинилася, дриль може не увімкнутися, інструмент може бути перевантажений або алмазний дриль може від'єднатися від заготовки.
- Прикріплюючи свердлильну станину дюбелями і кріпленнями до поверхні, переконайтеся, що кріплення здатне утримувати електроінструмент і не давати йому соватися під час використання. Якщо поверхня слабка або пориста, дюбель може вирватись і свердлильна станина відірветься від поверхні.
- Закріплюючи свердлильну станину за допомогою вакуумної плити, встановлюйте її на гладку, чисту, непористу поверхню. Не закріплюйте свердлильну станину на ламінованих поверхнях, напр., на плитці і покриттях з композитних матеріалів. Якщо поверхня не є рівною, пласкою або добре закріпленою, плита може відірватися від поверхні.
- Перед виконанням або під час свердління переконайтеся, що вакуум достатній. Якщо вакуум недостатній, вакуумна плита може від'єднатися від поверхні.
- Якщо електроінструмент закріплений лише за допомогою вакуумної плити свердлити дозволяється виключно у напрямку донизу. У разі втрати вакууму вакуумна плита від’єднується від поверхні.
- Перед свердлінням крізь стіни або стелі забезпечте безпеку людей і робочої зони з іншого боку. Коронка може вийти крізь отвір або керн може випасти з іншого боку.
- Не використовуйте цей електроінструмент для мокрого свердління над головою. Попадання води в електроінструмент збільшує ризик ураження електричним струмом.
-
Для знаходження захованих в стіні труб або електропроводки користуйтеся придатними приладами або зверніться в місцеве підприємство електро-, газо- і водопостачання. Зачеплення електропроводки може призводити до пожежі та ураження електричним струмом. Зачеплення газової труби може призводити до вибуху. Зачеплення водопроводної труби може завдати шкоду матеріальним цінностям або призвести до ураження електричним струмом.
- Вдягайте взуття, що не ковзається. Так Ви можете уникнути поранень, які можуть виникнути внаслідок ковзання на гладких поверхнях.
- Ніколи не працюйте з електроінструментом без доданого автомата захисного вимкнення (PRCD).
- Кожного разу перед початком роботи перевіряйте справність пристрою захисного вимкнення. Пошкоджений пристрій захисного вимкнення потрібно відремонтувати або поміняти в сервісній майстерні Bosch.
- Зважайте на те, щоб люди, що працюють у робочій зоні, і власне інструмент не мали контакту з водою, що виходить.
- Ніколи не відходьте від робочого інструмента, поки він повністю не зупиниться. Робочий інструмент, що ще рухається по інерції, може спричинити тілесні ушкодження.
- Перед монтажем електродриля правильно встановіть свердлильну станину. Правильний монтаж є важливим для забезпечення бездоганної роботи приладу.
- Перш ніж працювати з електродрилем, надійно закріпіть його на свердлильній станіні. Зсунення електродриля в свердлильній станині може призвести до втрати контролю.
- Монтуйте свердлильну станину на твердій, рівній поверхні. Якщо свердлильна станина совається або хитається, неможливо рівномірно та впевнено вести електродриль.
- Не допускайте потрапляння шнура живлення в робочу зону. Пошкоджений або закручений кабель збільшує ризик ураження електричним струмом.
- Не перенавантажуйте свердлильну станину і не використовуйте її в якості драбини або риштовання. При перевантаженні свердлильної станини або вилізанні на неї можливе зміщення центру ваги угору і перевертання станини.
- Зберігайте свердлильну станину, якою Ви саме не користуєтеся, далеко від дітей. Не дозволяйте користуватися електроінструментом особам, що не знайомі з його роботою або не читали ці вказівки. У разі застосування недосвідченими особами прилади несуть в собі небезпеку.
- Перед усіма роботами зі свердлильною станиною або електродрилем, у випадку перерв у роботі або тривалого невикористання затисніть гальмо для запобігання ненавмисному пересуванню.
- Дозволяється підключати електроінструмент лише до електромереж із захисним проводом і достатніми характеристиками.
- Завжди надійно закріплюйте свердлильну станину за допомогою дюбеля або вакууму (приладдя), щоб уникнути ненавмисного перекидання свердлильної станини після встановлення алмазного дриля і свердлильної коронки.
- Слідкуйте за тим, щоб водопровідні шланги, з'єднувальні деталі, а також водоуловлювальне кільце (приладдя) були у бездоганному стані. Заміняйте пошкоджені або спрацьовані деталі перед наступним використанням. Витікання води з деталей електроприладу збільшує ризик ураження електричним струмом.
- Вмикайте електроінструмент в мережу, що належним чином заземлена. В розетці і в подовжувачі має бути справний захисний провід.