Aku-silikoonipüstolite ohutusjuhised
- Ärge vajutage pärast silikoonipüstoli väljalülitamist lülitile (sisse/välja). Aku võib kahjustada saada.
- Aku-silikoonipüstoliga töötamisel kandke isiklikku kaitsevarustust, mida soovitab kulumaterjali tootja. Infot selle kohta leiate kulumaterjali ohutuskaardilt. Kandke kindlasti kaitseprille ja töökindaid, mis on sobivad keemiliste ainete käsitsemiseks. Olenevalt materjalist on vajalik täiendavate kaitsemeetmete võtmine.
- Seda elektrilist tööriista tohib kasutada vaid harilikku padrunisse pakitud tihendusmaterjalide ja liimide pealekandmiseks. Muude materjalide pealekandmine ja kliendi oma pakkesüsteemide kasutamine on rangelt keelatud.
- Lenduvate või ohtlike ainete töötlemisel tuleb tähele panna, et töökoht oleks piisavalt õhutatud ja vajaduse korral tuleb kanda sobivat hingamiskaitset.
- Veenduge, et padrun oleks selle elektrilise tööriista jaoks sobivate mõõtmetega. Veenduge, et padrun sobiks hästi padrunihoidikusse ja et padrunihoidik oleks kindlalt elektrilise tööriista külge fikseeritud. Alles seejärel asuge materjali välja suruma.
- Ärge kunagi üritage materjali peale kanda valesti rihitud või ummistunud padrunist.
- Ärge suunake elektrilist tööriista kasutamise ajal kunagi enda ega teiste poole.
- Aku vigastamise ja ebaõige käsitsemise korral võib akust eralduda aure. Aku võib põlema süttida või plahvatada. Õhutage ruumi, halva enesetunde korral pöörduge arsti poole. Aurud võivad ärritada hingamisteid.
- Ärge avage akut. Esineb lühise oht.
- Teravad esemed, näiteks naelad või kruvikeerajad, samuti löögid, põrutused jmt võivad akut kahjustada. Akukontaktide vahel võib tekkida lühis ja aku võib süttida, suitsema hakata, plahvatada või üle kuumeneda.
- Kasutage akut ainult valmistaja toodetes. Ainult sellisel juhul on aku kaitstud ohtliku ülekoormuse eest.
Kaitske akut kuumuse, sealhulgas pideva päikesekiirguse eest, samuti tule, mustuse, vee ja niiskuse eest. Plahvatus- ja lühiseoht. |