Початок роботи з будівельним лазером
- Приберіть з робочої зони перешкоди, які могли б відбивати лазерний промінь або перешкоджати йому. Наприклад, закрийте блискучі поверхні або поверхні, що віддзеркалюють. Не вимірюйте через скло або подібні матеріали. Якщо лазерний промінь відбитий або загороджений, результати вимірювання можуть бути неточними.
Горизонтальне положення
Вертикальне положення
Встановіть вимірювальний прилад у горизонтальному або вертикальному положенні на стійку основу, монтуйте його на штативі (43) або на настінному кріпленні (44) з пристроєм для вирівнювання.
Через високу точність нівелювання вимірювальний прилад дуже чутливо реагує на стрясання та зміни в положенні. Тому слідкуйте за стабільним положенням вимірювального приладу, щоб уникнути переривання у роботі з причин додаткового нівелювання.
Управління основними функціями вимірювального інструмента здійснюється за допомогою кнопок на вимірювальному інструменті та за допомогою пульта дистанційного керування (40). Інші функції доступні за допомогою пульта дистанційного керування (40), лазерного приймача (41) або Bosch Levelling Remote App див. Огляд можливостей управління функціями.
Стосовно індикації на дисплеї (15) вимірювального інструмента діє наступне:
- Під час першого натискання на функціональну кнопку (напр., кнопку лінійного режиму (5)) відображаються поточні налаштування режиму. Під час наступного натискання на функціональну кнопку налаштування змінюються.
- У нижній частині дисплея у різних меню відображаються символи програмних кнопок (i). За допомогою приналежних, розташованих навколо дисплея функціональних кнопок (програмних кнопок), можна виконувати позначені символами (i) функції (див. мал. B). Символи вказують − залежно від відповідного меню − на функціональні кнопки, що використовуються (напр., у меню ротаційного режиму кнопку ротаційного режиму (6)) або додаткові функції, такі як далі (), назад () або підтвердження ().
- За допомогою символів програмних кнопок (i) також можна розпізнати, чи кнопки Кнопка нахилу вниз/Кнопка повороту за стрілкою годинника (3), а також Кнопка нахилу вгору/Кнопка повороту проти стрілки годинника (4) у поточному меню слугують для нахилу вниз (▼) чи нахилу вгору (▲) або для повороту за стрілкою годинника () чи проти стрілки годинника ().
- Через 5 с після останнього натискання кнопки зображення автоматично перемикається назад на початковий екран.
- У разі будь-якого натискання на кнопку або потрапляння сигналу до вимірювального інструмента дисплей (15) підсвічується. Підсвічування вимикається приблизно через 1 хв. після останнього натискання на кнопку.
Нахил або поворот у різних режимах можна прискорити, якщо натискати на відповідну кнопку нахилу або кнопку повороту на вимірювальному інструменті або на пульті дистанційного керування довше.
Під час вимкнення вимірювального інструмента всі режими повертаються до стандартних налаштувань.
Вказівка: Перед першим увімкненням і кожного разу перед початком роботи перевіряйте точність роботи вимірювального інструмента див. Перевірка точності вимірювального інструмента.
Щоб увімкнути вимірювальний інструмент, натисніть на вимикач (11). На декілька секунд з'являється стартова послідовність, потім з'являється початковий екран. Вимірювальний інструмент випромінює змінний лазерний промінь (8) і точку виска, спрямовану вгору (10) з вихідних отворів (9).
- Не спрямовуйте лазерний промінь на людей і тварин і не дивіться у лазерний промінь, включаючи і з великої відстані.
Нівелювання починається автоматично і відображається блиманням символу нівелювання на дисплеї, блиманням лазерних променів і блиманням індикатора стану (12) див. Автоматичне нівелювання.
Після успішного нівелювання з’являється початковий екран, лазерні промені світяться безперервно, починається обертання й індикатор стану (12) постійно світиться зеленим кольором.
- Не залишайте увімкнутий вимірювальний інструмент без догляду, після закінчення роботи вимикайте вимірювальний інструмент. Інші особи можуть бути засліплені лазерним променем.
Щоб вимкнути вимірювальний інструмент, тримайте вимикач (11) натиснутим, поки символ вимкнення не з’явиться на дисплеї.
У разі перевищення максимально допустимої робочої температури 50 °C на декілька секунд з’являється попереджувальне повідомлення, а індикатор стану (12) блимає червоним кольором.
Після цього вимірювальний інструмент для захисту лазерного діода вимикається. Після того, як вимірювальний прилад охолоне, він знову готовий до експлуатації та його можна знову вмикати.
У стані поставки вимірювальний інструмент вже з’єднаний з поставленим у комплекті пультом дистанційного керування (40) і поставленим у комплекті лазерним приймачем (41) по Bluetooth®.
Щоб з’єднати пульт дистанційного керування або лазерний приймач, тримайте кнопку Bluetooth® (7) натиснутою, поки на дисплеї не з’явиться символ встановлення з’єднання з пультом дистанційного керування/лазерним приймачем.
Для встановлення з’єднання з пультом дистанційного керування натискайте одночасно кнопку повороту проти стрілки годинника (29) і кнопку повороту за стрілкою годинника (36) на пульті дистанційного керування, поки індикатори стану (33) і (34) не почнуть блимати. Поки встановлюється з’єднання з пультом дистанційного керування, індикатори стану на пульті дистанційного керування почергово блимають зеленим кольором.
Щоб встановити з’єднання з лазерним приймачем, одночасно утримуйте кнопки осі X та Y на лазерному приймачі, поки на дисплеї лазерного приймача не з’явиться повідомлення про встановлення з’єднання. Дотримуйтеся при цьому інструкції з експлуатації лазерного приймача.
Успішне з’єднання з пультом дистанційного керування або лазерним приймачем буде підтверджене на дисплеї.
У разі успішного встановлення з’єднання з пультом дистанційного керування світяться індикатори стану (33) і (34) на пульті дистанційного керування протягом 3 с зеленим кольором.
Якщо з’єднання встановити не вдається, на дисплеї з’являється повідомлення про помилку.
Якщо встановити з’єднання з пультом дистанційного керування не вдалося, індикатори стану (33) і (34) на пульті дистанційного керування світяться протягом 3 с червоним кольором.
2 лазерних приймача можуть бути з’єднані з вимірювальним інструментом і працювати з цим вимірювальним інструментом.
Якщо виконується з’єднання інших пультів дистанційного керування або лазерних приймачів, відповідні найстаріші з’єднання видаляються.
Вимірювальний інструмент оснащений модулем Bluetooth®, який за допомогою радіотехнічних засобів уможливлює дистанційне управління за допомогою смартфону з інтерфейсом Bluetooth®.
Для використання цієї функції потрібен додаток (App) «Bosch Levelling Remote App». У залежності від кінцевого пристрою його можна завантажити у відповідних магазинах (Apple App Store, Google Play Store).
Інформацію щодо системних вимог щодо Bluetooth®-з’єднання див. на веб-сторінці Bosch за адресою www.bosch-pt.com.
Під час дистанційного управління по Bluetooth® через погані умови прийому можливі затримки між мобільним кінцевим пристроєм і вимірювальним інструментом.
Функція Bluetooth® є стандартно увімкненою.
Щоб вимкнути Bluetooth® для дистанційного управління за допомогою додатку, натисніть кнопку Bluetooth® (7). На початковому екрані зникає індикатор з’єднання по Bluetooth® (b).
Щоб увімкнути Bluetooth® для дистанційного управління за допомогою додатку, знову короткочасно натисніть кнопку Bluetooth® (7). На дисплеї з’являється символ встановлення з’єднання зі смартфоном.
Впевніться, що інтерфейс Bluetooth® на мобільному кінцевому пристрої активований.
Успішне з’єднання буде підтверджене на дисплеї. На початковому екрані відображається наявне з’єднання на індикаторі з’єднання по Bluetooth® (b).
Якщо з’єднання встановити не вдається, на дисплеї з’являється повідомлення про помилку.
Після запуску аплікації Bosch встановлюється з'єднання між мобільним кінцевим пристроєм і вимірювальним інструментом. Якщо знайдено декілька активних вимірювальних інструментів, виберіть придатний вимірювальний інструмент. Якщо знайдений лише один вимірювальний інструмент, з'єднання встановлюється автоматично.
З'єднання по Bluetooth® може розірватися через велику відстань або перешкоди між вимірювальним інструментом і мобільним кінцевим пристроєм, а також через електромагнітні джерела завад. У такому разі автоматично починається повторне встановлення з'єднання.
Під час перерв у роботі можна перемикати вимірювальний інструмент у режим очікування. При цьому всі налаштування зберігаються.
Щоб увімкнути режим очікування, короткочасно натисніть на вимикач (11). У наступному меню натискайте на вимикач (11) декілька разів, поки не буде вибраний режим очікування. Підтвердьте свій вибір за допомогою , натиснувши кнопку налаштування кута нахилу (14).
Альтернативно можна увімкнути режим очікування, натиснувши кнопку режиму очікування (27) на пульті дистанційного керування.
У разі увімкненого режиму очікування на дисплеї відображається символ режиму очікування. Індикатор стану (12) повільно блимає зеленим кольором. Функція попередження про струси залишається увімкненою, всі налаштування зберігаються.
Щоб вимкнути режим очікування, короткочасно натисніть на вимикач (11) на вимірювальному інструменті або кнопку режиму очікування (27) на пульті дистанційного керування.
Під час режиму очікування вимірювальний інструмент також можна вимкнути. Тримайте вимикач (11) натиснутим, поки символ вимкнення не з’явиться на дисплеї. Всі інші кнопки на вимірювальному інструменті і пульті дистанційного керування вимкнені.
Увімкнути режим очікування також можна за допомогою додатку Bosch Levelling Remote App.
Клавіатуру вимірювального інструмента і пульта дистанційного керування можна заблокувати через додаток Bosch Levelling Remote App. На дисплеї вимірювального інструмента з’являється символ блокування клавіатури.
Блокування клавіатури можна зняти таким чином:
- за допомогою додатку Bosch Levelling Remote App,
- вимкнувши й увімкнувши вимірювальний інструмент вимикачем (11)
- або одночасно натиснувши кнопки ▲/ (4) і ▼/ (3) на вимірювальному інструменті.