Norādījumi darbam

Ieslēdziet elektroinstrumentu, novietojiet to ar visu slīpēšanas virsmas laukumu uz apstrādā‌jamās virsmas un pārvietojiet pa apstrādājamo materiālu ar mērenu spiedienu.

Noslīpēšanas sniegums un apstrādātās virsmas izskats ir atka‌rīgs galvenokārt no izvēlētās slīploksnes, no izvēlētās svārstību skaita pakāpes un no spiediena uz apstrādājamās virsmas.

Vienīgi ar nevainojamas kvalitātes slīploksnēm var nodrošināt augstu slīpē‌šanas veiktspēju, vienlaikus saudzējot elektroinstru‌mentu.

Lai palielinātu slīplokšņu kalpošanas laiku, saglabājiet vienmērīgu spiedienu uz apstrādājamās virsmas.

Pārmērīgs spiediens uz apstrādājamo virsmu nevis nodrošina lielāku slīpēšanas jaudu, bet gan izraisa pastiprinātu elektroinstrumenta nodilumu priekšlaicīgu slīpēšanas pamatnes atteici.

Neizmantojiet slīploksni, ar kuru ir slīpēts metāls, lai apstrādātu citus materiālus.

Lietojiet oriģinālos Bosch slīpēšanas piederumus.

Iestipriniet instrumentā rupjgraudainu slīploksni.

Lai elektroinstruments darbotos ar lielu svārstī‌bu skaitu un ar lielu materiāla no‌slī‌pē‌ša‌nas ātrumu, pielietojiet vieglu spiedienu.

Iestipriniet instrumentā smalkgraudainu slīploksni.

Ja nedaudz maina spiedienu, proti, maina svārstību skaita pakāpi, var samazināt slīpēšanas pamatnes svārstību skaitu, saglabājot ekscentrisko kustību.

Pārvietojiet elektroinstrumentu pa apstrādā‌jamā materiāla virsmu ar apļveida vai taisnām kustībām, gareniski un šķērseniski ar mērenu spiedienu. Izvairieties novietot elektroins‌trumentu slīpi, jo tad slīp‌loksne var pārgriezt apstrādājamo materiālu (pie‌mē‌ram, finieri).

Pēc slīpēšanas darba pabeigšanas iz‌slē‌dziet elektroinstrumentu.

Norāde: veicot pulēšanu, izpūtes cauruli (3) var noņemt, jo tas atvieglos instrumenta lietošanu un ļaus novērst apstrādājamā priekšmeta sabojāšanu.

Lai pulējot atjaunotu bojātu lakojumu vai iz‌lī‌dzi‌nā‌tu skrāpējumus materiāla (piemēram, akril‌stik‌la) virsmā, elektroinstrumentā ir jāiestiprina pie‌mē‌rots pulēšanas piederums, pie‌mē‌ram, aitādas uzliktnis, pulēšanas filcs vai pulē‌šanas sūklis (papildpiederumi).

Veicot pulēšanu, izvēlieties nelielu svārstību skaitu (1. –2. pakāpe), lai nepieļautu virsmas pārmērīgu sakaršanu.

Uzklājiet pulēšanas līdzekli uz nelielas virsmas daļas, ko vēlaties nopulēt. Ar piemērotu pulēšanas piederumu iestrādājiet pulēšanas līdzekli virsmā, veicot krustiskas vai apļveida kustības ar mērenu spiedienu.

Neļaujiet pulēšanas līdzeklim izžūt uz virsmas, jo tā var bojāt virsmu. Nenovietojiet nopulēto virsmu tiešos saules staros.

Regulāri tīriet pulēšanas instrumentus, lai nodrošinātu labus pulēšanas rezultātus. Mazgājiet pulēšanas darbinstrumentus ar mazaktīvu mazgāšanas līdzekli un siltu ūdeni, neizmantojiet šķīdinātājus.

Lai nodrošinātu nevainojamu putekļu aizvadīšanu turpmāko slīpēšanas darbu laikā, regulāri tīriet putekļu izvadīšanas īscauruli (4).