Putekļu un skaidu uzsūkšana
Dažu materiālu, piemēram, svinu saturošu krāsu, dažu koksnes šķirņu, minerālu un metālu putekļi var būt kaitīgi veselībai. Pieskaršanās šādiem putekļiem vai to ieelpošana var izraisīt alerģiskas reakcijas vai elpošanas ceļu saslimšanu elektroinstrumenta lietotājam vai darba vietai tuvumā esošajām personām.
Atsevišķu materiālu putekļi, piemēram, putekļi, kas rodas, zāģējot ozola vai dižskābarža koksni, var izraisīt vēzi, īpaši tad, ja koksne iepriekš ir tikusi ķīmiski apstrādāta (ar hromātu vai koksnes aizsardzības līdzekļiem). Azbestu saturošus materiālus drīkst apstrādāt vienīgi personas ar īpašām profesionālām iemaņām.
- Pielietojiet apstrādājamajam materiālam vispiemērotāko putekļu uzsūkšanas metodi.
- Darba vietai jābūt labi ventilējamai.
- Darba laikā ieteicams izmantot masku elpošanas ceļu aizsardzībai ar filtrēšanas klasi P2.
Ievērojiet jūsu valstī spēkā esošos priekšrakstus, kas attiecas uz apstrādājamo materiālu.
- Nepieļaujiet putekļu uzkrāšanos darba vietā. Putekļi var viegli aizdegties.
Veicot slīpēšanu, elektroinstrumentu ieteicams pievienot vakuumsūcējam. Elektroinstrumentam nav pašam savas turbīnas, tāpēc kopā ar to nav iespējams izmantot putekļu maisiņu.
Putekļu uzsūkšana ar ārējā vakuumsūcēja palīdzību
Pievienojiet uzsūkšanas šļūteni (papildpiederums) elektroinstrumenta izpūtes caurulei (3) vai arī tieši putekļu izvadīšanas īscaurulei (4).
Norāde: Uzsūkšanas šļūtene (3) ir izgatavota no antistatiska materiāla. Papildus lietojot antistatiska materiāla uzsūkšanas šļūteni (papildpiederums), instrumentā tiek novērsta elektrostatiska uzlāde, kas dažkārt notiek slīpēšanas laikā.
Pielietojot putekļu uzsūkšanu (piemēram, pulēšanas laikā), noņemiet izpūtes cauruli (3). Šim nolūkam nospiediet atbrīvojošo taustiņu (15) un izvelciet izpūtes cauruli (3) no elektroinstrumenta virzienā uz aizmuguri.
Putekļsūcējam jābūt piemērotam, lai sūktu apstrādājamā materiāla putekļus.
Veselībai īpaši kaitīgus, kancerogēnus vai sausus putekļus savāciet ar speciālu putekļsūcēju.